لینک های دسترسی

Breaking News

افت ارزش ریال ایران در برابر دالر سبب انسداد بازارهای تهران شد


کسبه کاران و دکانداران ایرانی معترض از افزایش بهای اسعار خارجی، نرخ بلند کالا و نبود مشتری روز دوشنبه در بازار بزرگ تهران تجمع کرده و دوکانداران را مجبور به ترک دوکان‌های شان کردند.

اعتراض‌های که ظاهراً خودجوش بوده و معلوم نیست کی آن را رهبری می‌کند، روز یک شنبه پس از آن آغاز شد که مظاهره کنندگان دو مرکز بزرگ فروش موبایل و وسایل برقی را در تهران مسدود کردند.

خبرگزاری نیمه رسمی ایسنا گزارش داده است که مظاهرات پس از افت شدید ارزش ریال ایرانی در برابر دالر امریکایی آغاز شد. با آنکه حکومت ایران برای جلوگیری از نوسان شدید بازار اسعار تلاش‌هایی را روی دست گرفته است، به گزارش ایسنا یک دالر امریکایی با ۹۰ هزار ریال ایرانی در بازار سیاه در ایران تبادله می شود.

ویدیوهایی که در شبکه های اجتماعی نشر شده است، نشان می دهدکه مظاهره کنندگان با دوکاندارانی که مایل به بستن دکان های شان نیستند، جنجال کرده و آنان را مجبور به بستن دکان های شان می کنند.

پس از آنکه دونالد ترمپ، رئیس جمهوری ایالات متحدۀ امریکا، اعلام کرد که از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و تحریم های اقتصادی را بر تهران وضع می‌کند، شماری از شرکت های خارجی از معامله با ایران پرهیز کرده اند.

سال گذشته نیز مظاهرات مشابهی در اعتراض به وضعیت نابسامان اقتصادی در حدود ۷۵ شهر ایران راه اندازی شد.

XS
SM
MD
LG