لینک های دسترسی

Breaking News

معترضین در میدان وردک، دفتر والی را بستند


معترضین در ولایت میدان وردک صبح امروز دروازه مقام این ولایت را مسدود کرده و خواستار شفافیت در استخدام شاروال این ولایت، مشارکت سیاسی تمام اقوام در قدرت و انکشاف متوازن شدند.

معترضین گفته اند که در مکاتبات رسمی این ولایت، باید نام "میدان وردک" ذکر گردد، در استخدام کارمندان حکومتی شفافیت در نظر گرفته شود و همچنان پوهنتون این ولایت، از ساحۀ درۀ میدان به میدان شهر منتقل گردد.

حاجی احمد جعفری، عضو شورای ولایتی میدان وردک در این باره به صدای امریکا گفت: "معترضین با گذاشتن یک کانتینر، دروازۀ دفتر والی این ولایت را مسدود کرده اند".

معترضین گفته اند، تا زمانی که به خواسته‌های آنان رسیدگی نشود، دروازۀ دفتر مقام ولایت میدان وردک را باز نخواهند کرد.

همچنان معترضین، پروسۀ امتحان تعیین شاروال مرکز آن ولایت را غیرشفاف خوانده و گفته اند که دو داوطلب دیگر بیشتر از خانم ظریفه غفاری، نمره گرفته اند.

ظریفه غفاری، اخیرأ به حیث شاروال ولایت میدان وردک تعیین شده است. قرار بود امروز خانم غفاری رسمأ از سویی مقام‌های محلی این ولایت، به حیث شاروال این ولایت معرفی گردد. اما مسدود شدن دروازه مقام ولایت میدان وردک، سبب شد که مراسم معرفی وی به تأخیر بیفتد.

مقام‌های محلی میدان وردک می‌گویند که با شماری از معترضین در حال مذاکره اند و خواسته‌های آنان را به حکومت مرکزی منتقل خواهند کرد.

داکتر محمد عارف شاه جهان، والی میدان وردک در این باره به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت: "ما با مظاهره کنندگان یک‌جا استیم و خواسته‌های آنان را می‌گیریم. خواست معترضین مشارکت در امور سیاسی، عدالت اجتماعی و در کنار دیگر مردم زندگی مسالمت‌آمیز است که ما با حکومت مرکزی هماهنگی می‌کنیم که به خواسته‌های معترضین باید رسیدگی شود".

معترضین در میدان وردک خواستار انکشاف متوازن، مشارکت سیاسی اقوام ساکن در این ولایت در ادارات حکومتی و انتقال پوهنتون میدان وردک از دره میدان به میدان شهر، مرکز ولایت میدان وردک اند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG