لینک های دسترسی

Breaking News

تظاهرات در کابل؛ بانک‌ها و صرافی‌ها باز شوند 


ده‌ها نفر در کابل امروز ۲۸ اگست (ششم سنبله) در اعتراض به مسدود بودن بانک‌ها و صرافی‌ها در جاده‌های این شهر صدا بلند کردند.

اعتراض کنندگان همچنان در نزدیکی دفتر مرکزی نوی کابل بانک تجمع کردند.

اتحادیهٔ بانک‌های افغانستان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که بانک‌های خصوصی پس از آن گشایش خواهد یافت که بانک دولتی (د افغانستان بانک) دروازه هایش را به روی مردم بگشاید.

پس از آن که گروه طالبان کابل را تصرف کردند، بانک‌ها و سرای شهزاده که مرکز اصلی تبادلهٔ اسعار در کابل است، مسدود باقی مانده اند.

در حالی که ارزش پول‌ افغانی به سرعت رو به رکود نهاده است،‌ اکثریت بانک‌ها هنوز هم مسدود بوده و نرخ مواد غذایی نیز در حال افزایش است.

این در حالی است که هزاران نفر هنوز هم در بیرون از میدان هوایی کابل در انتظار بیرون شدن از افغانستان در حالی تجمع کرده اند که اکثر کشورهای غربی پایان روند خروج شان را از این کشور اعلام کرده اند.

بریتانیا که نیروهایش در کنار نیروهای امریکایی امنیت میدان هوایی کابل را در دست داشت گفته است که امروز ماموریت تخلیهٔ خویش از افغانستان را پایان می‌بخشد. ایتالیا، ناروی و سویدن دیروز پایان ماموریت تخلیهٔ شان را اعلام کردند.

قرار است ایالات متحده به تاریخ ۳۱ اگست ماموریت تخلیه از افغانستان را در حالی پایان ببخشد که شمار زیادی از همکاران نیروهای امریکایی هنوز هم در افغانستان گیر مانده اند.

XS
SM
MD
LG