لینک های دسترسی

Breaking News

پس از درگیری مسلحانه شورای ولایتی غزنی مسدود شده است


شورای ولایتی غزنی از سه روز گذشته مسدود است
شورای ولایتی غزنی از سه روز گذشته مسدود است

پس از بروز اختلافات و درگیری مسلحانه بر سر تعیین رئیس شورای ولایتی غزنی، از سه روز بدینسو دروازه این شورا به روی مراجعین مسدود است.

خالقداد اکبری، عضو شورای ولایتی غزنی به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که نهادهای امنیتی به منظور جلوگیری از برخوردهای مسلحانه و فزیکی دروازه این شورا را بسته است.

او افزود "دروازه شورا حدودأ سه روز قبل پس از بروز درگیری مسلحانه بین محافظین دو عضو این شورا توسط بخش‌های امنیتی مسدود شده است".

به گفتۀ وی، لطیفه اکبری و نصیر احمد فقیری، دو نامزد کرسی ریاست شورای ولایتی غزنی پس از به دست‌آوردن آرای مساوی به مشاجره لفظی روی آوردند که این مشاجره به درگیری مسلحانه تبدیل شد و سه تن در این درگیری‌ها زخمی شدند.

برخی از اعضای این شورا، ادارۀ محلی غزنی را به مداخله در امور انتخابات هیأت اداری شورای ولایتی این ولایت متهم کرده و این اختلافات را ناشی از مداخله مستقیم والی غزنی خوانده اند.

اما مقامات محلی غزنی این ادعای اعضای شورای ولایتی غزنی را رد کردند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی به رادیوآشنا - صدای امریکا گفت "اداره مقام ولایت و شخص والی هیچ نوع مداخلۀ درامور شورای ولایتی غزنی ندارد و بروز این مشکلات ناشی از اختلافات حزبی و اختلافات ذات‌البینی بین خود اعضای شورای ولایت است که حتی منجربه درگیری مسلحانه نیز شده است".

باشندگان غزنی گفته اند، آنکه شورای ولایتی این ولایت در گذشته فعالیت موثری نداشته؛ اما با مسدودشدن دروازۀ آن مشکلات مردم و مراجعین چند برابر شده است.

امان الله کامرانی، معاون شورای ولایتی غزنی گفت که در حال حاضر کار جریان دارد تا به زودی دروازۀ این شورا دوباره به روی مردم باز شود.

آقای کامرانی افزود که شورای ولایتی غزنی ۱۹ عضو دارد که معاون و منشی آن انتخاب شده و اسناد دو نامزد در حال بررسی است و به زودی یکی از آنان به حیث رئیس انتخاب خواهد شد.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG