لینک های دسترسی

Breaking News

راهیابی پرتگال به دور نیمه نهایی جام فوتبال اروپا


اعضای تیم فوتبال پرتگال پس از پیروزی در برابر پولند و راهیابی به دور نیمه نهایی جام ملت های اروپا

تیم ملی فوتبال پرتگال در دور یک برهشت جام ملت های اروپا، تیم پولند را در ضربات پنالتی با نتیجه ۵-۳ شکست داده راهی دور نیمه نهایی این جام شد.

باوجودیکه تیم فوتبال پولند ۵۲ درصد کنترول توپ را در دست داشت، اما پرتگالی ها رقابت را پیروز شدند. در این بازی پولندی ها ۱۶ بار و پرتگالی ها ۱۱ بار مرتکب خطا شدند که به ۳ کارت زرد پولندی ها و ۲ کارت زرد پرتگالی ها انجامید.

رابرت لیوندوفسکی، کپتان تیم پولند، نخستین گول دور یک بر هشت جام ملت های اروپا را در کمتر از ۲ دقیقه نیمه ای نخست رقابت، وارد دروازۀ پرتگال کرد.

اما پرتگالی ها از پا ننشسته و بدون در نظر داشت اینکه یک گول عقب افتاده اند، بازی را در برابر پولند به گونۀ تهاجمی ادامه دادند.

رابرت لیواندوفسکی، مهاجم و کپتان تیم پولند که در کمتر از دو دقیقۀ نیمۀ نخست دروازۀ پرتگال را باز کرد.
رابرت لیواندوفسکی، مهاجم و کپتان تیم پولند که در کمتر از دو دقیقۀ نیمۀ نخست دروازۀ پرتگال را باز کرد.

در دقیقۀ ۳۰ نیمۀ نخست بازی، کرستیانو رونالدو در محوطۀ جزای تیم پولند از عقب توسط مدافع پولندی شانه خورد اما حکم میدان آن را پنالتی حساب نکرد.

سه دقیقه پس از آن گول زیبای سنچز، مهاجم خط میانۀ تیم پرتگال که از بیرون خط جزا ضربه زده شد، دروازه بان را غافل کرد و نتیجه ای رقابت را مساوی ساخت.

کرستیانو رونالدو با وجود تلاش های فراوان، در این رقابت نتوانست از فرصت های متعددی که به دست آورده بود، نتیجه بگیرد و تیمش را قبل از رسیدن به ضربات پنالتی پیروز میدان سازد.

رونالدو در دقیقۀ ۸۵ بازی پاس زیبایی را در محوطه ای جزای پولند به دست آورد اما بدون اینکه به پایش تماس کند به دستان دروازه بان پولند نشست.

ضربات پنالتی

اما وقتی هر دو تیم نتوانستند در ۱۲۰ دقیقه دروازه ای یکدیگر را برای بار دوم باز کنند، ضربات پنالتی تصمیم گیرندۀ رقابت شد.

برخلاف گذشته اینبار رونالدو نخستین بازیکن پرتگالی بود که برای ضربه زدن توپ به ساحه پنالتی رفت.

قبل از اینکه رونالدو توپ را ضربه بزند، مفسرین فوتبال در رسانه های مختلف ابراز نگرانی کردند که نشود "رونالدو نیز مانند لیونل مسی توپ را به بیرون از دروازه ضربه بزند یا هم دروازه بان آن را مهار کند؟"

کرستیانو رونالدو پس از نخستین ضربۀ پنالتی که وارد دروازۀ تیم پولند شد
کرستیانو رونالدو پس از نخستین ضربۀ پنالتی که وارد دروازۀ تیم پولند شد

اما نتیجه برعکس شد و نه تنها رونالدو که تمام سه بازیکن تعقیبی وی در تیم پرتگال با ضربات بسیار "حساب شده و دقیق" توپ راوارد دروازۀ پولند ساختند.

اما روزنه یی پیروزی زمانی به سوی پرتگالی ها باز شد که دروازه بان تیم پرتگال توانست ضربۀ چهارم حساب شده بازیکن پولندی را با پرش زیبای مهار کرد.

پنجمین بازیکن پرتگال که کسی جز کوارزما نبود، پنجمین ضربه را نیز وارد دروازه ای پولند کرد و نتیجه را ۵-۳ ساخت.

رقابت بعدی پرتگال با برندۀ تیم های ویلز و بلجیم خواهد بود که روز جمعه ساعت ۱۱:۳۰ شب به وقت أفغانستان برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG