لینک های دسترسی

Breaking News

پرواز از پاکستان به سریلانکا؛ چگونه یک موش یک طیاره را زمین‌گیر کرد


خطوط هوایی ملی سریلانکا می‌گوید که موجودیت یک موش در یک طیارۀ مسافربری این شرکت زمانی که از پاکستان بر‌می‌گشت، سبب ایجاد سراسیمگی در میان مسافران شد.

این شرکت هوایی روز گذشته گفت که در طیارۀ نوع ای-۳۳۰ ایربس یک موش زمانی مشاهده شد که از شهر لاهور پاکستان به مقصد کولمبو پروازمی کرد. موجودیت این موش نگرانی‌های را ایجاد کرده بود که مبادا به پرزه‌های طیاره آسیب برساند.

مسوولین گفته اند که این طیاره برای سه روز حق پرواز دریافت نکرد تا زمانی که جسد موش یافت شد.

خطوط هوایی ملی سریلانکا که در کل ۲۳ طیاره دارد، با زیان های مالی مواجه بوده که سطح مجموعی آن تا ماه مارچ سال گذشته به ۱.۸ میلیارد دالر رسیده بود. حد اقل سه طیارۀ این شرکت از یک سال به اینسو پرواز نکرده است زیرا حکومت توان ترمیم آنرا ندارد.

نیمل سریپالا دیسلوا، وزیر هوانوردی سریلانکا گفت که خبر موش این هراس را به میان آورده است که سرمایه‌گذران از این شرکت دوری کنند.

تلاش برای فروش خطوط هوایی سریلانکا

سریلانکا پیش از این تلاش کرده بود تا این شرکت هوایی را بفروشد، اما با وجود آن که قیمت آنرا یک دالر گذاشته بود، هیچ سرمایه گذاری حاضر به داوطلبی نشد.

صندوق بین المللی پول، که سال گذشته به سریلانکا قرضۀ ۲.۹ میلیارد دالر را منظور کرد، تاکید کرده است که تصدی های مانند این به بودجۀ ملی این کشور زیان وارد می‌کند.

گروه

XS
SM
MD
LG