لینک های دسترسی

Breaking News

واکنش محقق و مرتضوی به شیوۀ اطلاع‌دهی صالح


پس از آن که امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان از حملات مشروط "طالبان داعشی" بر اهل تشیع در کابل خبر داد، محمد محقق و شاه حسین مرتضوی از شیوۀ اطلاع‌دهی وی انتقاد کردند.

آقای صالح روز شنبه ۱۲ دسمبر (۲۲ قوس) در صفحۀ فیسبوک خود نگاشته است: "طالبان داعشی در یک پیام کتبی به ما هشدار داده اند که اگر کسی از زندانیان شان اعدام شد کابل را به مسلخ شعیه تبدیل خواهند کرد و در عین زمان گفته اند که افراد اختطاف شده را سرخواهند برید."

محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان خطاب به آقای صالح گفته که "نبايد عوض اصلاح ابرو، چشم را كور کنیم".

آقای محقق در صفحۀ فیسبوک‌اش نگاشته است: "مسوولين بايد در تبليغات شان مسوولانه عمل كنند، روايت شيعه‌كشى طالبان در كابل از زبان يك مسوول بلند پايۀ دولتى فضاى ناامنی روانى را عليه جامعه شيعه‌ها تشديد می‌كند."

شاه حسین مرتضوی، مشاور فرهنگی رییس جمهور غنی نیز به این یاداشت معاون اول ریاست جمهوری واکنش نشان داده و آن را "شیعه‌هراسی‌" عنوان کرده است.

آقای مرتضوی افزوده که داعش و طالبان "دشمن بشریت و افغانستان" اند و نباید در در اطلاع‌رسانی به شعیه‌هراسی دامن زده شود.

او همچنان به گونۀ غیرمستقیم به آقای صالح توصیه کرده که باید "نوع و شیوۀ اطلاع‌رسانی ما باید مسلکی شود تا به جنگ روانی دشمن کمک نکند".

امرالله صالح به این واکنش‌ها نیز پاسخ داده و گفته است که دشمن آنچه است باید به صورت "بسیارعریان" به مردم معرفی شود.

آقای صالح در خطاب به گروه‌های تروریستی گفته است که هیچ تهدیدی مانع کار آنان برای معرفی چهره‌های افراد این گروه‌ها نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG