لینک های دسترسی

Breaking News

واکنش‌ها به نشر ویدیوی لت و کوب دختری از سوی پولیس ایران


عکس آرشیف، اعتراضات دختران ایرانی با حجاب اجباری در این اواخر افزایش یافته است

نشر ویدیوی جدید از برخورد خشن پولیس ایران با یک زن جوان به خاطر "رعایت نکردن حجاب" سر و صدای زیادی را در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرده است، تا جاییکه مقام‌های حکومت ایران نیز به آن واکنش نشان دادند.

مسیح علینژاد، روزنامه نگار و فعال مدنی، در تویتر خود ویدیویی را نشر کرد که به گفتۀ وی جریان لت و کوب یک دختر را توسط پولیس ارشان ایران نشان می‌دهد.

در این ویدیو همراهان این دختر مکرراً به پولیس می‌گویند که این دختر بیماری قلبی دارد و التماس می‌کنند که به وضعیت بیمار وی اعتنا کنند.

این ویدیو بسیار زود در فضای مجازی تکثیر و سبب اعتراضات گسترده شد.

واکنش دولت ایران

وزارت داخلۀ ایران نیز در پیوند با نشر این ویدیو واکنش نشان داده و به گزارش خبرگزاری ایسنا وزیر داخلۀ ایران دستور رسیدگی و پیگرد این رویداد را داده است.

معصومه ابتکار، معاون رئيس جمهوری ایران در امور زنان و خانواده، در تویتی نوشت "این رفتارهای خشن و غیردینی در شان هیچ انسانی نیست... به شدت این برخورد را محکوم و پیگیری می کنم".

فرمانده نیروی انتظامی ایران از سوی رهبر ارشد آن کشور منصوب می شود، اما از دو دهه به اینسو وزارت داخلۀ آن کشور ناظر بر عملکرد این نهاد است.

در چند ماه اخیر برخورد خشونت بار پولیس ایران با زنانی که به حجاب اجباری اعتراض دارند، افزایش یافته است.

گزارش سالانه حقوق بشر وزارت خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا و نهادهای بین المللی، بارها رفتار ایران در برخورد با معترضان به حجاب اجباری را محکوم کرده است.

XS
SM
MD
LG