لینک های دسترسی

Breaking News

ریال مادرید راهی دور نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد


گول سرنوشت ساز ریال مادرید که توسط کرستیانو رونالدو با یک ضربۀ پنالتی وارد دروازۀ یوونتوس شد.

تیم فوتبال ریال مادرید اسپانیا، پس از ۹۴ دقیقه بازی نفسگیر در برابر تیم یوونتوس ایتالیا، توانست به دور نیمه نهایی جام قهرمانان اروپا راه یابد.

یوونتوسی ها بر خلاف توقع همه هواداران ریال، تفاوت گول های دریافت کردۀ خود را با ریال به تساوی کشانیدند و نتیجه را تا دقیقۀ ۹۳ بازی ۳-۳ ساختند.

اما پاس که با ضربۀ سر رونالدو در محوطۀ جزای بوفان، دروازه بان کارکشتۀ یوونتوس به لوکس واسکوس، همبازی رونالدو رسید، به خطای مدافع تیم یوونتوس منجر شد و سفیدپوشان ریال مادرید به یک پنالتی طلایی در آخرین ثانیه های نیمۀ دوم بازی دست یافتند.

بوفان، دروازه بان یوونتوس کنترول اعصاب خود را از دست داد و به خاطر مشاجرۀ که با حکم میدان روی تصمیم گرفتن پنالتی کرد، کارت سرخ گرفت و از میدان خارج شد.

کرستیانو رونالدو توانست یکبار دیگر در رقابت با یوونتوس گول سرنوشت ساز تیمش را اینبار با ضربۀ پنالتی به ثمر برساند و ریالی ها را به دور نیمه نهایی صعود دهد.

گول های تیم یوونتوس در دقایق ۲ و ۳۷ نیمه نخست بازی توسط ماریو مندزوکچ و گول سومی یوونتوس در دقیقۀ ۶۰ بازی توسط ماتویدی وارد دروازۀ تیم ریال مادرید شد.

سومین گول تیم یوونتوس که در دقیقۀ ۶۰ بازی در اثر اشتباه دروازه بان ریال وارد دروازه شد و نتیجه را ۳-۳ ساخت.
سومین گول تیم یوونتوس که در دقیقۀ ۶۰ بازی در اثر اشتباه دروازه بان ریال وارد دروازه شد و نتیجه را ۳-۳ ساخت.

​بوفان، دروازه بان ۴۰ سالۀ ایتالیایی که پس از شکست و عدم راهیابی تیم ملی ایتالیا به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، از تیم ملی کناره گیری کرده است، احتمال دارد که پس از گرفتن کارت سرخ در رقابت با ریال مادرید، از دنیای فوتبال حرفه یی نیز خداحافظی کند.

بوفان در صفحۀ تویتر خود در واکنش به تصمیم حکم میدان نگاشته است "در همچو یک رقابت حساس، پس از نمایش بهترین کارکردگی توسط بازیکنان ما، گرفتن پنالتی به این معنی است که احساس انسانی ندارید و حیوان استید."

اما مبصرین فوتبال در شبکه های ورزشی، پس از پایان بازی حکم را به باد انتقاد گرفته گفتند که بدون در نظر داشت اینکه پنالتی بود یا نبود، "برای صدور حکم پنالتی در یک رقابت حساس و آن هم در آخرین دقایق بازی، باید ۱۰۰در صد اطمینان داشته باشد و بعداً حکم پنالتی را صادر کند."

رقابت دومی امروز که میان تیم های بایرن مونیخ آلمان و سیویلای اسپانیا برگزار شد، بدون گول پایان یافت و قهرمان لیگ برتر آلمان توانست راهی دور نیمه نهایی جام قهرمانان اروپا شود.

با این حساب، دور رفت و برگشت یک بر هشت رقابت های جام قهرمانان اروپا تکمیل شد و چهار تیم لیورپول انگلستان، بایرن مونیخ آلمان، ریال مادرید اسپانیا و روم ایتالیا به دور نیمه نهایی راه یافتند.

تیم مانچستر سیتی، قهرمان لیگ برتر انگلستان و بارسلونا، قهرمان لیگ برتر اسپانیا هر دو در رقابت روز سه شنبه با تیم های لیورپول و روم از رقابت های قهرمانان اروپا حذف شدند.

اینکه در دور نیمه نهایی کدام تیم های چهار کشور اروپا به مصاف هم خواهند رفت، پس از قرعه کشی مشخص خواهد شد.

XS
SM
MD
LG