لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: باز کردن مشروب فروشی‌ها و مسدود ماندن عبادت‌گاه‌ها مناسب نیست


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده خواهان بازگشایی فوری مساجد، کلیسا‌ها، کنیسه‌ها و سایر عبادت‌گاه‌ها شده و آنرا اماکن ضروری خواند که خدمات ضروری را در جریان همه‌گیری کروناویروس ارایه می‌دارند.

والیان برخی از ایالت‌ها پس از آن با انتقاد رییس جمهور ترمپ مواجه شدند که به گفته او مشروب فروشی‌ها و کلینیک‌های سقط جنین را ضروری خوانده بازگشایی کردند و عبادت‌گاه ها را مسدود نگهداشته اند.

رییس جمهور ترمپ هشدار داد که اگر والیان به دلایل ایمنی، عبادت‌گاه‌ها را مسدود نگهدارند، او تصامیم شان را رد کرده و دست به بازگشایی این اماکن خواهد زد.

اما جوامع دینی در ایالات متحده به این اعلام آقای ترمپ محتاطانه واکنش نشان دادند.

ابراهیم هوپر، سخنگوی شورای روابط اسلامی امریکا گفت که علمای دین و رهبران جوامع مسلمان تصمیم گرفته اند که در جریان روزهای عید مساجد مسدود باقی خواهند ماند و تصمیم بازگشایی به دست رییس جمهور نه بلکه به دست آنان است.

با آنهم برخی از مساجد تصمیم گرفته اند که به زودی به گونه محدود فعالیت خواهند کرد.

شورای ملی کلیسا‌ها نیز بازگشایی فوری عبادتگاه‌ها را تصمیم "غیرمسوولانه" خواند.

ایالات متحده از رهگذر شیوع کروناویروس در صدر فهرست کشورهای جهان قرار دارد.

شمار مبتلایان به کووید۱۹ در این کشور به بیش از یک میلیون ۵۷۷ هزار و شمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس به بیش از ۹۴۷۰۰ رسیده است.

کروناویروس در دسمبر سال گذشته از شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین، منشا گرفت و تا کنون در ۱۸۸ کشور و قلمرو جهان به همه‌گیری مرگبار صحی مبدل شده است.

بر اساس آماری که پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده ارایه کرده است، تا صبح روز شنبه ۲۳ می (سوم جوزا) مرگ و میر ناشی از کروناویروس در جهان به بیش از ۳۳۸ هزار نفر و مبتلایان آن به بیش از پنج میلیون و ۲۱۵هزار نفر رسیده است.

XS
SM
MD
LG