لینک های دسترسی

Breaking News

توقف عملیات جستجو؛ قربانیان زلزله در ترکیه به ۱۱۶ نفر رسید


مسوولان در ترکیه روز چهارشنبه چهارم نومبر (۱۴ عقرب) عملیات جستجو و نجات را در مخروبه‌های ناشی از زلزلۀ جمعۀ گذشته در آن کشور متوقف کردند.

ادارۀ مبارزه با حالت اضطرار ترکیه گفته است که شمار کشته شدگان این زلزله به ۱۱۴ نفر و زخمیان آن به ۱۰۳۵ نفر رسیده است که بیشتر تلفات در شهر ازمیر ثبت شده است.

مقام‌ها گفته اند که عملیات جستجو در مخروبه‌های ۱۷ ساختمان ویران شده در اثر این زلزله تکمیل شده است و به گفتۀ آنان تمام آوار جستجو شده است.

افزون به تلف شدن ۱۱۴ نفر در ترکیه این زلزله سبب مرگ دو نوجوان در جزیرۀ ساموس یونان نیز شده است.

کارمندان نجات در ترکیه، روز سه شنبه، درست ۹۰ ساعت پس از وقوع این زلزله یک کودک دختر را زنده از زیر آوار بیرون کردند.

مسوولان ادارۀ مبارزه با حالت اضطرار در ترکیه گفته اند که برای کسانی که در اثر این زلزله بی خانمان شده اند ۲۷۹۰ خیمۀ موقت را با بیش از ده هزار بستر خواب فراهم کرده اند.

به گفتۀ مسوولان در ترکیه، این زلزله سبب غرق شدن ۲۲ قایق در ساحات ساحلی شهر ازمیر شده است.

مرکز سروی جیولوژی ایالات متحده شدت زلزلۀ اخیر را که از استانبول گرفته تا شهر آتن، پایتخت يونان را تکان داده است هفت ریکتر و ادارۀ حالت اضطرار ترکیه آن را ۶.۶ ریکتر تعیین کرده است.

ترکیه از نظر جغرافیایی در منطقه‌ای قرار دارد که معروض به زلزله است. در جنوری سال روان زلزله در ولایت ایلازیگ ترکیه سبب مرگ ۴۱ نفر شد.

همچنین، در سال ۲۰۱۱ وقوع زلزله در شهر وان ترکیه سبب مرگ بیش از ۵۰۰ نفر شد. در سال ۱۹۹۹ دو زلزلۀ نیرومند در شمال غرب آن کشور سبب مرگ کم و بیش ۱۸ هزار نفر شد.

XS
SM
MD
LG