لینک های دسترسی

Breaking News

بسته‌شدن شاهراه کابل – شمال از سوی باشندگان اندراب بغلان


شماري از بزرگان محلي خنجان بغلان گفته اند كه تلاش‌ها براي باز كردن راه با نمايندگان معترضین و مسؤولين محلي اين ولايت جريان دارد.

باشندگان ولسوالی اندراب ولایت بغلان، شاهراه کابل – شمال را در بازار ولسوالی خنجان به روی ترافیک زمانی بستند که گزارش‌های مبنی بر محاصره‌شدن اردو و پولیس در ولسوالی جانی‌خیل ولایت پکتیا منتشر گردید. اکثر سربازان اردو و پولیس که در ولسوالی جانی‌خیل پکتیا وظیفه دارند؛ از ولسوالی اندراب ولایت بغلان استند.

جنرال قدرت‌الله قوماندان امنیه ولسوالی خنجان به خبرنگاران گفت، ۷۰تا ۸۰ فرزند باشندگان ولسوالی اندراب در صفوف نیروهای امنیتی در ولسوالی جانی‌خیل پکتیا وظیفه اجرا می‌کنند.

از چند روز به این طرف درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگجویان طالب در ولسوالی جانی‌خیل پکتیا جریان دارد و قوماندان امنیه ولسوالی خنجان گفت به خانواده‌های سربازان احوال رسیده که اجساد سربازان و زخمیان در میدان جنگ افتاده است؛ اما دولت نمی‌تواند آنها را منتقل سازد که به همین دلیل باشندگان اندراب مظاهره کرده اند.

از سوی دیگر به گفتۀ خبرنگار صدای امریکا در جنوب شرق افغانستان، ده روز پیش جنگ شدیدی میان نظامیان افغان و جنگجویان طالب در ولسوالی جانی‌خیل پکتیا آغاز شد؛ اما اکنون جنگ فروکش کرده است.

خبرنگار صدای امریکا به نقل از سخنگوی لوای اول پیاده در شرق افغانستان گفت، مخالفین شاهراه ولسوالی جانی‌خیل را مسدود کرده اند. این مقام امنیتی همچنان گفته است که این مسیر ماین‌گذاری شده؛ ولی عملیات نظامیان افغان در ساحه آغاز شده است.

قوماندان امنیه ولسوالي خنجان اما افزود که وضعيت هم اكنون تحت كنترول نيرو هاي پوليس در آمده است؛ ولی اعتراض‌كنندگان حاضر نشده اند تا شاهراه کابل – شمال را باز كنند.

بر اساس اطلاعاتي جنرال قدرت‌الله، هرچند ساعت هشت شب اين راه باز گرديده بود؛ اما صبح امروز مجدداً با گذاشتن كانتينرها از سوي اعتراض‌كنندگان مسدود شد.

با اين حال شماري از بزرگان محلي ولسوالي خنجان بغلان گفته اند كه تلاش‌ها براي باز كردن راه با نمايندگان معترضین و مسؤولين محلي اين ولايت جريان دارد.

يكي از مسافرين در اين مسير در صحبت تلفوني به صداي امريكا گفت كه هم اكنون صدها موتر باربري و مسافربري در دو طرف ولسوالي خنجان متوقف اند.

XS
SM
MD
LG