لینک های دسترسی

Breaking News

ملل متحد برای رسیدگی به مهاجران در جهان خواستار ۷.۹ میلیارد دالر شد


کاروان مهاجران کشورهای امریکای لاتین که به سمت مرز مکسیکو با ایالات متحده در حرکت اند
کاروان مهاجران کشورهای امریکای لاتین که به سمت مرز مکسیکو با ایالات متحده در حرکت اند

به منظور تمویل تلاش‌ها برای محافظت از مهاجران، کاهش آوارگی داخلی و گسترش راه‌های قانونی مهاجرت، سازمان ملل متحد خواستار ۷.۹ میلیارد دالر شده است.

سازمان بین‌المللی مهاجرت مستقر در اتریش روز دوشنبه ۱۹ فبروری (۳۰ دلو) در بیانیه‌ای خواستار این مبلغ از حکومت‌ها، شرکت‌های بزرگ سکتور خصوصی و افراد کمک‌کننده شد.

امی پاپ، رییس سازمان بین‌المللی مهاجرت گفت: "شواهد زیادی وجود دارد که مهاجرت، اگر به درستی مدیریت شود، سهم بزرگی در رفاه و رشد جهانی دارد. ما می‌توانیم و باید کار بهتری در این راستا انجام دهیم."

این ادارۀ ملل متحد گفته است که شمار مهاجران و بیجاشدگان داخلی در جهان به مرز ۱۱۷ میلیون نفر رسیده است که از این میان ۷۱ میلیون نفر در داخل کشورهای شان آواره و مجبور به ترک محلات اصلی شان شده اند.

بر اساس گزارش اخیر ملل متحد، افغانستان نیز با داشتن بیش از ۳.۲ بیجا شدۀ داخلی، یکی از کشورهای دارای بیشترین شمار بیجاشدگان داخلی در جهان است.

مهاجرت غیرقانونی و پناهندگی، در بیش از یک دهۀ گذشته، به یکی از موضوعات داغ سیاسی در ایالات متحده، اروپا و شمار دیگر از کشورهای جهان مبدل شده است.

مهاجران و پناهجویان در سرتاسر جهان به ویژه در بحیرۀ مدیترانه و امریکای لاتین و مرکزی، مسیرهای پر خطری را در پیش می‌گیرند تا خود را به اروپا و امریکای شمالی برسانند.

پاپ که پیش از این مشاور ارشد رییس جمهور ایالات متحده در امور مهاجرت بود، و از اکتوبر ۲۰۲۲ به اینسو ابتدا به صفت معاون و سپس به صفت رییس سازمان بین‌المللی مهاجرت کار می‌کند، عهد کرده است که در مشارکت با سکتور خصوصی به رسیدگی به موضوعات مهاجران خواهد پرداخت.

بخشی از فراخوان مالی کنونی سازمان بین‌المللی مهاجرت، جمع آوری ۲.۷ میلیارد دالر برای جلوگیری از بیجاشدن اجباری مردم جهان به ویژه در اثر تغییرات اقلیمی است.

گروه

XS
SM
MD
LG