لینک های دسترسی

Breaking News

تلرسن به طالبان - افغانستان را ترک نمی کنیم 


رکس تلرسن که در مرکز مطالعات استراتیژیک و بین المللی مستقر در واشنگتن سخنرانی می کرد، گفت که پیام امریکا برای گروه طالبان واضح است.

او گفت گفت "یک پیام به طالبان و سایر عناصر این است که ما جایی نمی رویم. ما تا زمانی که نیاز باشد در اینجا خواهیم ماند تا اینکه طرز دید شما تغییر کند و تصمیم بگیرید که با حکومت افغانستان وارد روند مصالحه شوید و حکومتی تشکیل شود که سازگار به فرهنگ افغانستان است".

وزیر خارجۀ ایالات متحده همچنین تاکید کرد که امریکا همه گروه های دهشت افگنی را که منافع امریکا را در داخل و خارج از آن کشور تهدید کند، هدف قرار خواهد داد. آقای تلرسن گفت که افغانستان یکی از کشور های است که گروه های دهشت افگن از منافع امریکا تهدید می کند.

آقای تلرسن همچنین خطاب به حکومت افغانستان گفت که باید تعهد کنند تا مشکلات شان را با در نظر داشت "فرهنگ گوناگو ن قومی" کشور شان، حل کنند.

وزیر خارجه امریکا گفت "فکر می کنم که چنین چیز قابل حصول است و از طریق آن می توانیم ثبات صلح آمیز در افغانستان داشته باشیم".

وزیر خارجۀ ایالات متحده همچنین تاکید کرد که ثبات در افغانستان موجب خواهد شد تا "تهدید بزرگی که متوجه پاکستان" است، نیز از بین برود و شرایطی فراهم خواهد شد تا روابط میان اسلام آباد و دهلی جدید نیز بهبود یابد.

XS
SM
MD
LG