لینک های دسترسی

Breaking News

ریشی کپور هنرپیشه نامدار هند درگذشت


ریشی کپور، هنرپیشه سینمای بالیوود امروز پنج شنبه۳۰ اپریل (۱۱ ثور) به سن ۶۷ سالگی در شفاخانه‌ای در شهر ممبای هند درگذشت.

او در سال ۲۰۱۸ به بیماری سرطان مبتلا شد و برای درمان به شهر نیویارک سفر کرد، اما سپتمبر سال گذشته به هند برگشت و تا هنگام مرگ در کنار خانوده اش در شهر ممبای بود.

آقای کپور در یک خانواده نامدار و هنرمند تولد شده بود، پدر بزرگ، پدر و برادرانش همه هنرپیشۀ سینما بودند. او اولین بار در سال ۱۹۷۰ در فلم "نام من جوکر است" نقش بازی کرد و سپس در سال ۱۹۷۳ در فلم بابی درخشید.

ریشی کپور در بیش از ۱۰۰ فلم نقش بازی کرده است و مردم هند او را با فلم هایی با محتوای عاشقانه به یاد دارند.

امیتاب بچن، هنرپیشۀ مشهور هند در پیامی در صفحه توییتر خود با نوشتن "او رفت، ریشی کاپور ... رفت، درگذشت ... من نابود شدم."عمق ناراحتی اش را به خاطر مرگ ریشی کپور ابراز کرده است.

نرندا مودی، صدراعظم هند نیز در یک پیام تویتر، ریشی کپور را "منبع استعداد" نامید ونوشت " همیشه ارتباط هایم با او را در یادم خواهم داشت، حتی در شبکه های اجتماعی، حتی در شبکه های اجتماعی. او علاقمند فیلم و پیشرفت هند بود. رفتنش دردناک است." و با خانواده و هواداران این هنرپیشه ابراز همدردی کرده است.

درست یک روز پیش از درگذشت آقای کپور، عرفان خان هنرپیشه نامدار دیگر هند که در سینمای هالییود و بالیوود شناخته شده بود، به عمر ۵۳ سالگی مرد.

عرفان خان نیز چند سال قبل مبتلا به سرطان شده بود، اما گفته می‌شود که از سرطان نجات یافته و چند روز پیش از مرگ به خاطر عفونت شدید روده ها در شفاخانه بستری شده بود.

XS
SM
MD
LG