لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار ماین در غزنی ۱۲ فرد ملکی را به کام مرگ کشاند


معاون والی غزنیمیگوید شش نفر کشته شدگان این حادثه زنان وکودکان است.

مسئولین محلی درولایت غزنی می گویند که انفجار ماین جاسازی شده در کنار سرک توسط مخالفان دولت، در این ولایت سبب مرگ ۱۲ غیرنظامی به شمول زنان و کودکان شده است.

محمد علی احمدی معاون سرپرست اداره محلی غزنی با تأیید این خبر به رادیو آشنا صدای امریکا گفت:" یک خانواده که صبح امروز از شهرک مهاجرین ولسوالی قره باغ غزنی به هدف اشتراک دریک محفل عرسوی در ولسوالی خوگیانی ای ولایت میرفتند درساحه ده ملا این ولسوالی موتر حامل شان با ماین کنارسرک برخورد کرده است که درنتیجه تمام سرنشینان این موترنوع تونس ازبین رفته اند".

معاون والی غزنی افزود " شش نفر کشته شدگان این حادثه زنان وکودکان است وشش فرد دیگر آنان مرد میباشند که ازاثرانفجار این ماین کنارسرک اجساد شان کاملأ متلاشی شده است".

به گفته ای مسئولین مسیر ولسوالی قره باغ تا خوگیانی ازنا امنترین ساحات ولایت غزنی بوده که مخالفان دولت هراز گاهی با جاسازی ماین های کنار سرک افراد ملکی را قربانی می کنند.

معاون سرپرست اداره محلی غزنی می گوید که در مسیراین ولسوالی افراد قاری احمد الله رییس سابق خاد طالبان وملا کیبل یکی ازقوماندانان سرشناس شورای کویته فعالیت دارند.

این گروه ازمخالفان دولت چندی قبل ۱۲ نیروی پولیس ملی را در همین ساحه به رگبار بسته بود.

مسئولین محلی غزنی می گویند که نیروهای امنیتی به دلیل حضور گسترده طالبان دراین ساحه توان خارج کردن جنازه های کشته شدگان را ندارد وباید تیم از کارمندان صلیب سرخ اجساد را ازمحل حادثه بیرون کنند.

غزنی ازولایات نا امن کشور است که طالبان مسلح درشماری ازولسوالی های آن حضور گسترده دارند.

ماین گذاری های کنار سرک یکی ازتاکتیک های جنگی مخالفین دراین ولایت به حساب می آید اما؛ اکثر اوقات این عمل طالبان ازافراد ملکی قربانی می گیرد.

تا کنون گروهی مسئولیت این ماین گذاری را نگرفته است اما مسئولین حکومتی غزنی طالبان را دراین حادثه ذخیل می دانند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG