لینک های دسترسی

Breaking News

اریکا، روباتی که قرار است نقش مرکزی یک فلم را بازی کند


قرار است چهار شرکت هنری فلم سینمایی را تولید کند که بازیگر اصلی آن یک‌ روبات هوشمند است.

این فلم علمی تخیلی "بی" نام دارد و بازیگر نقش مرکزی آن یک روبات مجهز به هوش مصنوعی به نام "اریکا" است.

خبر تولید این فلم در شرایطی اعلام‌‌ می‌شود که بسیاری از پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی به دلیل همه‌گیری کروناویروس لغو یا به تعلیق درآمده است.

داستان این فلم را سم خوزه، اریک فام، و طارق زهدی نوشته‌اند. این فلم ماجراهای روباتی را به تصویر می‌کشد که برای آزمایش‌های تحقیقاتی در یک مرکز علمی زندانی است، ولی با کمک یکی از پژوهشگران موفق به فرار می‌شود.

"اریکا"که نقش این روبات را بازی خواهد کرد، چندی پیش توسط دو پژوهشگر جاپانی ساخته شد و به دلیل زیبایی و ویژگی‌های منحصر به فرد خود طرفداران زیادی دارد.

اریکا از کاملترین روبات‌های هوشمند جهان محسوب می‌شود که علاوه بر قابلیت حرکت ‌یا صحبت، دارای هوش، احساسات، و عواطف انسانی نیز است.

به گفته هیروشی ایشی گورور، یکی از سازندگان اریکا، گسترش و تکمیل عواطف و احساسات انسانی این روبات، روند سخت و طولانی بود.

سم خوزه یکی از نویسندگان فلم در گفتگو با نشریه هنری "هالیوود رپورتر" اشاره می کند که معمولا بازیگران از تجارب شخصی خود برای نقش آفرینی استفاده می کنند ولی اریکا یک روبات است و تجربه بازیگری ندارد و آنها باید رفتار و احساسات او را برای تمامی صحنه‌ها شبیه سازی کنند.

XS
SM
MD
LG