لینک های دسترسی

Breaking News

اصابت چندین راکت در کابل ۱۰ زخمی برجا گذاشت


وزارت داخلۀ افغانستان تایید کرد که در اثر اصابت ۱۴ راکت در بخش‌های شهر کابل، ۱۰ غیرنظامی به شمول چهار کودک و یک زن زخمی شده اند.

طارق آرین، سخنگوی این وزارت روز سه شنبه ۱۸ اگست (۲۸ اسد) به خبرنگاران گفت که این راکت‌ها حوالی ساعت ۹:۳۵ صبح امروز در مربوطات حوزه اول، دوم، دهم، شانزدهم و نهم اصابت کرده است.

وبسایت "سایت" که خبرهای مرتبط با فعالیت‌های گروه‌های دهشت افگن را نشر می‌کند، خبر داده است که مسوولیت راکت پراگنی امروز را در شهر کابل، شاخۀ خراسان گروه داعش به عهده گرفته است.

به گفتۀ آقای آرین، این راکت‌ها از دو واسطۀ تیزرفتار از مربوطات حوزه هشتم و ۱۷ امنیتی شهر کابل شلیک شده اند که بسیاری آنان در خانه‌های مسکونی برخورد کرده است.

آقای آرین افزود که دو فرد مشکوک از مربوطات حوزه هفدهم امنیتی شهر کابل در پیوند به این رویداد بازداشت شده اند. او تاکید کرد که بررسی‌ها در این مورد آغاز شده است.

این در حالی است که دقایق پیش از این حمله، محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در مراسم ویژه ۱۰۱مین سالروز استقلال افغانستان، پای منار استقلال در محوطۀ وزارت دفاع این کشور اکلیل گل گذاشت.

براساس گزارش‌ها یکی از این راکت‌ها در محوطۀ ریاست جمهوری افغانستان برخورد کرده است که در آن شماری از کارمندان تشریفات ارگ زخمی شده اند.

ریاست جمهوری تا اکنون در این مورد چیزی نگفته است.

XS
SM
MD
LG