لینک های دسترسی

Breaking News

رولا غنی: با مهاجرین افغان همدردی دارم


رولا غنی، بانوی اول افغانستان

یک روز پس از آنکه محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان گفت "هیچ همدردی" با افغان های ندارد که کشورشان را به قصد خارج ترک می کنند؛ رولاغنی، همسر رئیس جمهور افغانستان در مصاحبۀ با تلویزیون آشنا صدای امریکا گفت که به خاطر بیجا شدن افغان ها "متاثر بوده و باآنان همدردی دارد."

اظهارات اخیر آقای غنی در مصاحبه یی با شبکۀ بی بی سی، واکنش های زیاد فعالین حقوق بشری و جامعۀ مدنی را برانگیخته است.

خانم غنی گفت خیلی نگران کننده است که افغانهای مهاجر به امید دسترسی به زندگی بهتر جانب اروپا رفته اند اما در بی سرنوشتی به سر می برند.

بانوی اول افغانستان می گوید که قضایای مانند "قتل فرخنده" برای هیچ کس قابل تحمل نیست و هرآنکسی که در آن رویداد دست داشته است باید مجازات گردد.

همسر رئیس جمهور افغانستان تاکید کرد که حکومت وحدت ملی از زمانیکه آغاز به کار کرده، فعالیت داشته و کارکردهای زیادی داشته است.

خانم غنی می گوید "افرادیکه فرصت کار در حکومت را از دست داده اند بیشتر با سر دادن آوازه ها می گویند که حکومت بقا نخواهد کرد."

please wait

No media source currently available

0:00 0:05:28 0:00
لینک دانلود

جریان مکمل این مصاحبۀ ویژه تلویزیون آشنا صدای امریکا را در برنامه های تلویزیون آشنا مشاهده کرده می توانید.

  • 16x9 Image

    نجیبه خلیل

    نجیبه خلیل از سال 2004 تا کنون منحیث گوینده و خبرنگار صدای امریکا اجرای وظیفه میکند. خلیل، لیسانس خود را در رشته ژورنالیزم و سپس فوق لیسانس خود را در رشته رادیو و تلویزیون از یونیورستی ویلیم پترسن در ایالت نیوجرسی بدست اورد. وی همچنان یک دیپلوم در رشته کمپیوتر پروگرامنگ را نیز از کالج برگن کمیونتی ایالت نیوجرسی اخذ نموده است.

XS
SM
MD
LG