لینک های دسترسی

Breaking News

ویلسن: نتیجۀ انتخابات هر چه باشد، با حکومت آینده افغانستان کار می‌کنیم


شارژدافیر ایالات متحده در کابل گفته است که صرف نظر از اینکه برندۀ انتخابات ریاست جمهوری افغانستان کی خواهد بود، ایالات متحده متعهد به ادامه کار با حکومت جدید افغانستان است "تا این مشارکت پایدار تقویت شود."

آقای ویلسن در یک تویت نوشته است: "ایالات متحده برای حمایت از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ۲۹ میلیون دالر کمک کرد، زیرا برای ما آنچه را که افغان‌ها در روند دموکراتیک و تقویت حکومت انتخابی انجام می‌دهند، اهمیت دارد."

آقای ویلسن افزوده است که صرف نظر از اینکه برندۀ این انتخابات کی خواهد بود، ایالات متحده متعهد به ادامه کار با حکومت جدید افغانستان است تا این مشارکت پایدار تقویت شود.

راس ویلسن که به تازگی منحیث شارژدافیر سفارت امریکا در کابل به کار آغاز کرده است در روز های نخست کاری اش گفته بود "صلح و انتخابات" افغانستان در اولویت کاری اش قرار دارد.

این در حالی است که نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تا حال اعلام نشده است.

بر اساس نتایج ابتدایی، محمد اشرف غنی برندۀ انتخابات اعلام شده است، اما عبدالله عبدالله که پس از آقای غنی بیشتر آرا را کسب کرده است، این نتایج را نپذیرفته است.

کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان امروز گفت که تصمیم نهایی در رابطه به بخشی از اعتراضات استینافی را تا حدود سه روز دیگر اعلام خواهد کرد.

محمد رضا فیاض، معاون سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی روز شنبه اول فبروری (۱۲ دلو) به خبرنگاران گفت که تفاوت آرا، آرای مشکوک، آرای خارج وقت و مشکل بایومتریک از مواردی اند که در بارۀ آن‌ها تصمیم گرفته خواهد شد.

XS
SM
MD
LG