لینک های دسترسی

Breaking News

روسیه: اسراییل طیاره ملکی را در مقابل راکت سوری سپر ساخت


وزارت دفاع روسیه در یک اعلامیه گفته است که قوای هوایی اسراییل ساحات نزدیک پایتخت سوریه را صبح وقت پنج شنبه درست زمانی مورد حمله قرارداد که یک طیارۀ ایربس ملکی در حال نشست بود.

واکنش سریع ترافیک هوایی میدان هوایی دمشق باعث شد تا طیاره ملکی از ساحه خارج شود.

وزرات دفاع روسیه در ادامه افزود که طیاره ایربس از ایران پرواز نموده بود و بطور مصون در پایگاه هوایی حمیمیم که توسط نیروهای روسی اداره می‌شود، نشست کرد.

در اعلامیه تاکید شده که استفاده از طیاره های ملکی منحیث سپر برای جلوگیری از واکنش قوای هوایی سوریه، به یکی از خصوصیات قوای اسراییلی مبدل شده است.

وزارت دفاع روسیه می‌گوید که رادارهای اسراییلی به وضاحت می توانند وضعیت اطراف میدان هوایی را نظارت کنند و زندگی صد ها غیرنظامی را با این کار شان به خطر نیاندازند.

این در حالیست که کمتر از یک ماه پیش نیروهای ایرانی اعتراف کردند که یک طیارۀ خطوط هوایی اوکراین را اندکی پس از پرواز از میدان امام خمینی تهران اشتباهاً سقوط دادند که در آن سانحه تمام ۱۷۶ سرنشین آن طیاره، کشته شدند.

یک گروه ناظر جنگ سوریه گزارش داد که حملات روز پنج شنبه اسراییل باعث کشته شدن ۲۳ جنگجوی سوری و خارجی شد.

اسراییل حملات هوایی خود را بشکل دوامدار بعد از شروع جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی انجام داده که مشخصاً نیروهای سوری و متحدین ایرانی و حزب الله آنان را آماج قرار می‌دهد.

XS
SM
MD
LG