لینک های دسترسی

Breaking News

روسیه و ناتو در آب‌های پاکستان تمرین نظامی انجام می‌دهند


قوای بحری روسیه گفته است که نیروهای آن کشور در کنار نظامیان بیش از ۳۰ کشور دیگر به شمول کشورهای ناتو در آب‌های ساحلی پاکستان تمرینات نظامی را انجام می‌دهند.

در یک دهۀ گذشته این نخستین بار است که قوای روسی در کنار نظامیان پیمان اتلانتیک شمالی ناتو، تمرینات نظامی بحری را انجام می‌دهد.

در این تمرینات نظامی که به نام "AMAN-2021" یاد شده و قرار است در ماه فبروری ۲۰۲۱ در سواحل شهر کراچی پاکستان انجام شود، نظامیان بریتانیا، ترکیه، چین، جاپان و شماری از کشورهای دیگر شرکت خواهند داشت.

وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه دهم دسمبر (۲۰ قوس) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که نظامیان کشورهای شرکت کننده در این رویداد نظامی، مبارزه با دزدی دریایی را مشق و تمرین خواهند کرد.

به نقل از این اعلامیه، روسیه در نظر دارد که یک کشتی توپدار جنگی، یک کشتی گزمه، یک هیلیکوپتر مخصوص قوای بحری و برخی دیگر از تجهیزات را با شماری از نظامیان خود در این تمرینات اعزام کند.

به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، آخرین بار نظامیان روسی و ناتو در سال ۲۰۱۱ در تمرینات نظامی مسما به "پیشگام بی‌باک" به رهبری ناتو در اسپانیا شرکت کرده بودند.

پس از جنگ سرد، روابط روسیه و غرب در حال حاضر به پایین‌ترین حد رسیده است. سردی روابط مسکو با غرب از الحاق کریمیه به روسیه در سال ۲۰۱۴، ادعاهای مبنی بر دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ایالات متحده و دخالت نظامی روسیه در سوریه ناشی می‌شود.

XS
SM
MD
LG