لینک های دسترسی

Breaking News

پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه شرکت می کند


ولادیمیر پوتین حین ایراد بیانه در شرکت موترسازی گاز روسیه

رئیس جمهور روسیه، روز چهارشنبه اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری سال آیندۀ آن کشور شرکت می کند.

در صورت پیروزی دوباره ولادمیرپوتین در این سمت، پس از جوزف استالین دیکتاتور اتحاد جماهیر شوروی پیشین، آقای پوتین نخستین فردی خواهد بود که برای مدت طولانی زمام امور روسیه را در دست می گیرد.

آقای پوتین تصمیمش را حین بازدید از فابریکۀ موتر سازی "گاز" در شهر نیژنی نوفوگورود اعلام کرده گفت "بهتر ازینجا و این لحظه را سراغ کرده نتوانستم ... از حمایت تان سپاسگزارم. خود را برای ریاست جمهوری کاندید خواهم کرد."

میزان محبوبیت ۸۰ درصدی ولادمیر پوتین بین مردم روسیه موجب شده است که او از پیروزی خود در انتخابات ۱۸ مارچ مطمئن باشد.

ولادمیر پوتین از ۲۰۰۰ به اینسو در قدرت قرار دارد. آقای پوتین پس از دو دوره ریاست جمهوری (۲۰۰۰ - ۲۰۰۸)، به حیث صدراعظم روسیه ایفای وظیفه کرد و ریاست جمهوری آن کشور به دست دیمتری میدویدوف قرار گرفت.

آقای میدویدوف دورۀ ریاست جمهوری روسیه را به شش سال افزایش داد و خودش در ۲۰۱۲ به پوتین اجازه داد یکبار دیگر خود را به ریاست جمهوری کاندید کند.

اگر پوتین بتواند در این دورۀ انتخابات پیروز گردد؛ تا ۲۰۲۴ به حیث رئیس جمهور روسیه باقی خواهد ماند.

کرملین به خاطر بی تفاوتی رو به افزایش رای دهندگان در انتخابات ابراز نگرانی کرده بود؛ اما، اکنون به نظر می رسد با کاندید شدن ولادمیرپوتین، توجه و علاقمندی مردم به انتخابات شدت کسب کند.

پارلمان روسیه می گوید این اعلام آقای پوتین که دیر تر از آنچه انتظار میرفت بیان شد یک نوع احساس اطمینان از آینده را ایجاد کرده است.

گینادی زیگانوف که کمونیست است، ولادیمیر ژرینوفسکی که شدیداً ملی گرا است و گریگوری یافلینسکی، رهبر لیبر های روسیه، قبلاً آمادگی خود را برای کاندیدی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده روسیه، اعلام کرده اند.

XS
SM
MD
LG