لینک های دسترسی

Breaking News

روسیه: چهار نفر دیگر از توطیه‌گران حملهٔ‌ مسکو بازداشت شدند 


ادارهٔ‌ استخبارات روسیه می‌گوید چهار نفری را که روز گذشته پس از خنثا کردن یک دسیسهٔ تروریستی بازداشت کرد، برای حملهٔ مرگبار بر سالون کنسرت مسکو، پول و تسلیحات فراهم کرده بودند.

در حمله بر یک سالون کنسرت درمسکو به تاریخ ۲۲ مارچ، بیش از ۱۴۰ نفر کشته شدند.

ادارهٔ استخبارات روسیه امروز اول اپریل (۱۳ حمل) گفت که این گروه چهار نفری شهروندان خارجی که روز گذشته در منطقهٔ داغستان بازداشت شده بودند، به گونهٔ مستقیم در فراهم آوری پول و سایر ابزار برای حملهٔ مسکو دخیل بوده اند.

کمیتهٔ ملی مبارزه با تروریزم روسیه، دیروز گفت که سه نفر را که می‌خواستند سلسله‌ای از جنایات تروریستی را راه اندازی کنند، بازداشت کردند.

خبرگزاری انترفاکس به نقل از ویدیوی ادارهٔ استخبارات روسیه گزارش داد که در آن یکی از بازداشت شدگان گفته است: "من تسلیحات را از آنان گرفتم. این افرادی اند که بر سالون شهری کروکاس حمله کردند."

مقامات روسی پیش ازاین، از بازداشت ۱۲ نفر، به شمول چهار شهروند تاجیکستان، در رابطه به حملهٔ مسکو خبر داده بودند.

مسوولیت حملهٔ مسکو را گروه داعش برعهده گرفته است. با آنهم، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، به دخیل بودن اوکراین و کشورهای غربی در آن حمله اشاره کرده است. اتهامی که کیف و کشورهای غربی به کرات رد کرده اند.

پس از آن حمله، واشنگتن گفت که ایالات متحده هشدار کتبی را در مورد حمله افراط گرایان بر تجمعات بزرگ در مسکو به ادارات امنیتی روسیه ارایه کرده بود.

بر اساس گزارش رویترز، امروز سه منبع آگاه گفتند که تهران نیز چند روز پیش از حملهٔ‌ مسکو، معلوماتی را در مورد یک حملهٔ بزرگ تروریستی در این کشوربا مقامات روسیه شریک کرده بود.

در این مطلب از گزراش‌های رویترز و فرانس‌پرس استفاده شده است.

گروه

XS
SM
MD
LG