لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا در آستانۀ وضع تحریمات تازه بر سه کشور جهان


کانگرس امروز سه شنبه بر تحریمات تازه علیه روسیه رأی میدهد

قانونگذاران امریکایی امروز، سه شنبه، روی وضع تحریمات تازه بر روسیه، رای میدهند. برعلاوۀ روسیه - ایران و کوریای شمالی نیز در فهرست تحریمات پیشنهاد شده قراردارند.

قصرسفید گفته است، با وجود آن که رئیس جمهور ترمپ از وضع تحریمات تازه بر روسیه، حمایت میکند؛ اما بر این نیز غور میکند که آیا این تعزیرات به سود مردم امریکا تمام خواهد شد یا خیر؟

اقدامات بیشتر شامل تحریمات اقتصادی میباشد و در حقیقت تشدید تحریمات موجود است. مجلس سنا در اواسط ماه گذشته وضع تحریمات پیشنهاد شده را تائید کرده بود و به خاطر تصویب به مجلس نمایندگان فرستاده شده بود، ولی به دلیل پروسیجر کاری، تا هنوز به خاطر تصویب آن رای گیری صورت نگرفته بود.

بالاخره، قانونگذاران هردو حزب دموکرات و جمهوریخواه به روز شنبه گذشته، سه شنبه را انتخاب کردند تا رای گیری کنند. این رای گیری در حالی صورت میگیرد که رئیس جمهور ترمپ در تلاش بهبود بخشیدن روابط با روسیه میباشد. قصر کرملین در واکنش به اقدام امروز کانگرس، وضع تحریمات تازه را "به زیان منافع مسکو و واشنگتن" خوانده است.

هدف از وضع این تحریمات افزایش فشار بر مسکو مبنی بر تاخت و تاز های روسیه در اوکراین، سوریه و دخالت ممکن آن کشور در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشتۀ ایالات متحده میباشد.

در مسودۀ پیشنهاد شده، وضع تحریمات بر کشور ایران به خاطر اتهامات علیه سپاه پاسداران مبنی بر حمایت از تروریزم و کوریای شمالی به خاطر آزمایشات میزایلی اش نیز شامل میباشند.

با وجود آن که قصر سفید گفته بود که رئیس جمهور در حمایت از این تعزیرات قرار دارد و آماده است تا پس از تصویب، آن را توشیح کند و بر روسیه سخت گیرد، اما سارا هکبی سندرز، سخنگوی قصرسفید، حال گفته است که رئیس جمهور ترمپ، بر این غور میکند که آیا وضع تحریمات بیشتر، به سود مردم امریکا تمام خواهد شد یا خیر؟

رای گیری برای وضع تحریمات تازه در برابر ایران، کوریای شمالی و روسیه در حالی صورت میگیرد که روند تحقیقات در مورد زد و بند های احتمالی نزدیکان دونالد ترمپ با مسکو و دخالت ممکن روسیه در انتخابات سال گذشتۀ ریاست جمهوری ایالات متحده، وارد یک مرحلۀ جدید شده است.

در تازه ترین مورد از تحقیقات، کانگرس ایالات متحده جرد کوشنر، داماد و مشاور رئیس جمهور ترمپ را مورد استجواب قرار داده اند. جرد کوشنر که روز گذشته به سؤالات اعضای کمیتۀ استخبارات مجلس سنا پاسخ میداد، هرگونه همدستی با روسیه را رد کرد.

انتظار میرود آقای کوشنر امروز نیز در کمیتۀ امور استخبارات مجلس نمایندگان کانگرس حضور یابد و مورد استجواب اعضای این کمیته قرار گیرد.

رأی گیری کانگرس بر وضع تحریمات تازه علیه روسیه
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

XS
SM
MD
LG