لینک های دسترسی

Breaking News

مک کال: امریکا باید برای حل بحران سوریه با روسیه همکاری کند


مایکل مک کال، رئیس کمیتۀ امنیت داخلی مجلس نمایندگان امریکا

رئیس جمهوریخواه کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان، معتقد است که واشنگتن برای حل بحران سوریه و خارج کردن ایران از آن کشور، باید با روسیه همکاری کند.

مایکل مک کال، روز چهارشنبه (۲۷ سرطان)، وضعیت سوریه را بسیار پیچیده خواند و گفت که تنها استراتیژی که احتمالا میتواند نتیجه بخش باشد، همکاری واشنگتن با روسها است.

آقای مک کال گفت که روسها آنجا هستند و اسد هم جایی نخواهد رفت. اگر بتوانیم با همکاری آنها ایران را بیرون کنیم، به نکته مثبتی دست یافتهایم.

این سخنان یک روز پس از آن بیان شد که دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، در دیدار با شماری از قانونگذاران امریکایی گفت که در مذاکراتش با ولادمیر پوتین، همتای روسی اش، در مورد لزوم پایان دادن به بلند پروازیهای هستهای و فعالیتهای بیثبات کننده ایران گفتگو کرده است.

همکاری روسیه در برگشت مهاجران

وزارت دفاع روسیه پیشنهاد کرده است که در سازماندهی برگشت مهاجران که به خاطر جنگ داخلی سوریه، کشورشان را ترک کرده و می خواهند به وطن شان برگردند، کمک کند.

در اعلامیه یی روز چهارشنبه آن وزارت آمده است که آنان یک مرکزی را برای تجمع و اسکان مجدد پناهجویان که به خارج فرار کرده اند و هم برای بیجا شدگان داخلی، ایجاد کرده اند.

اعلامیه حاکیست که روسیه در ارتباط با سازمان ملل متحد و ۳۶ کشور جهان است که میزبان بیشترین پناهجویان سوری می باشند.

این اعلامیه یی وزارت دفاع روسیه پس از یک بمباران شدید هوایی در جنوبغرب سوریه صورت می گیرد، عملیات که حکومت اسد می خواهد آخرین محل حضور شورشیان ضد دمشق را نیز پاکسازی کند.

XS
SM
MD
LG