لینک های دسترسی

Breaking News

روسیه: دو امریکایی داوطلب در اوکراین اسیر شده اند


تلویزیون دولتی روسیه روز جمعه ۱۷ جون (۲۷ جوزا) ویدیوی را از دو داوطلب امریکایی که هفته گذشته در اوکراین ناپدید شده بودند، نشر کرد که اسارت آنان را تایید و نگرانی‌ها در بارهٔ سرنوشت آنها را افزایش می‌دهد.

الکساندر دروک ۳۹ ساله و اندی تای هوین ۲۷ ساله که هر دو منسوبین پیشین اردوی ایالات متحده می‌باشند، گمان می‌رود نخستین امریکایی‌های باشند که از زمان آغاز تهاجم روسیه بر اوکراین در ۲۴ فبروری توسط نیروهای روسی اسیر شده اند.

این دو که از ایالت الاباما می‌باشند، از تاریخ هشتم جون به اینسو هیچ نوع ارتباطی با خانواده‌هایشان نداشتند .

دروک که به نظر می‌رسید از یک دفتر صحبت می‌‌کرد، در پیامی برای مادرش گفت: "مادر، من فقط می‌خواهم شما بدانید که من زنده هستم و امیدوارم هر چه زودتر به خانه برگردم...دوستت دارم."

دایانا شاو، خالهٔ دروک می‌گوید که ویدیو او شامل یک کلمه کلیدی و یک حرکتی بود که دورک و مادرش هنگام اعزام او به عراق بین خود به عنوان رمز ترتیب داده بودند تا مادرش بداند که واقعاً او است و حالش خوب است.

این در حالی است که ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که از گزارش‌هایی مبنی بر ناپدید شدن سومین شهروند امریکایی پس از سفر به اوکراین آگاه است و هنوز با روسیه در مورد دو امریکایی ناپدید شده در اوکراین صحبت نکرده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجهٔ امریکا به خبرنگاران گفت: "تا امروز، ما هنوز این موضوع را با فدراتیف روسیه مطرح نکرده‌ایم... (ما) چیزی از روس‌ها ندیده‌ایم که نشان دهد این دو نفر در بازداشت آنها هستند. "

لویس دروک، مادر دروک گفته است که پسرش به او گفته بود که به نیروهای اوکراینی طرز استعمال سلاح‌های امریکایی را آموزش می‌دهد.

پیش از این، دو شهروند بریتانیایی و یک شهروند مراکشی پس از اسارت توسط محکمهٔ جدایی‌طلبان دونتسک به اعدام محکوم شده اند.

XS
SM
MD
LG