لینک های دسترسی

Breaking News

درگذشت مشهورترین قاتل زنجیره‌ای امریکا که ۹۳ قتل کرده بود 


سامویل لیتل، که ادارۀ تحقیقات فدرال ایالات متحده یا اف بی آی او را مشهورترین قاتل زنجیره‌ای خوانده است، به عمر ۸۰ سالگی درگذشت.

سامویل در اعترافات خود گفته است که بین سال‌های ۱۹۷۰ تا ۲۰۰۵ میلادی ۹۳ نفر را به قتل رسانده است که اکثر قربانیان زنان بوده اند.

لیتل که در آغاز این قتل‌های زنجیره‌ای ورزشکار رشتۀ مشت‌زنی بود، بیشتر آن زنانی را به قتل رسانده است که معتاد به مخدرات بوده یا هم در فحشا دخیل بودند.

مقام‌های امریکایی گفته اند که سامویل روز چهارشنبه ۳۰ دسمبر (دهم جدی) درگذشته است، اما در مورد علت مرگ وی معلوماتی ارایه نشده است.

جالب اینکه سامویل این قتل‌ها را به گونه‌ای انجام داده بود که حتا پولیس نتوانسته بود در جریان سه و نیم دهه رد پای وی را پیدا کند. زیرا در بیشتر موارد او قربانیان را دار می‌زد و در بیشتر موارد فکر می‌شد که قضیه شاید خودکشی باشد.

سامویل در سال ۲۰۱۴ به جرم قتل سه زن در شهر لاس انجلس ایالت کلیفورنیا به حبس ابد محکوم شد، اما در سال ۲۰۱۸ به مقام‌ها گفت که ۹۳ نفر را به قتل رسانده است.

اعترافات سامویل سبب شد که اف بی آی رابطۀ کم از کم ۵۰ مورد قتل را که قاتل آن ناشناخته باقی مانده بود با این قاتل زنجیره‌ای شناسایی کند.

مقام‌ها گفته اند که تمام اعترافات سامویل درست است و در مورد ۴۰ قضیۀ دیگر قتل که وی مرتکب شده است، تحقیقات ادامه دارد.

سامویل لیتل در ایالت اوهایوی امریکا تولد و پرورش یافته بود. او مکتب را نیمه تمام رها کرده و پیش از زندانی شدن آواره و بی سرپناه بود.

ادارۀ تحقیقات فدرال ایالات متحده گفته است که این قاتل مشهور پس از اخراج شدن از مکتب زندگی خود را از طریق سرقت اموال مردم به پیش می‌برده است.

نخستین جرم لیتل در سال ۱۹۵۶ زمانی ثبت شد که وی به قصد سرقت تلاش داشت به زور وارد منزل شخصی شود.

XS
SM
MD
LG