لینک های دسترسی

Breaking News

عربستان تا ۲۰۳۰ برای پذیرش۳۰ میلیون حاجی آماده می‌شود


قرار است ساختمان های رهایشی و تجارتی در اطراف کعبه گسترش یابد

صندوق دارایی‌های مستقل عربستان سعودی، دو شرکت جدید را ایجاد می‌کند تا ظرفیت پذیرش حاجیان را در شهرهای مکه و مدینه افزایش دهد.

سرمایه‌گذاری عربستان سعودی در دو شهری که اماکن مقدس مسلمانان را در خود جاداده است، تا حد زیاد به هدف جلب و تقویت گردشگری است تا تاثیر منفی ناشی از پایان رفتن بهای نفت را کم کند.

صندوق دارایی‌های مستقل عربستان سعودی بیش از دو تریلیون دالر سرمایه را کنترول می‌کند.

شرکت‌های یاد شده تا سال ۲۰۳۰ میلادی به ارزش ۱۸۰ میلیارد دالر ساحات رهایشی و تجارتی را در اطراف کعبه در مکه و مسجد نبوی در مدینه، گسترش خواهد بخشید.

صندوق دارایی‌های مستقل عربستان سعودی روز دوشنبه اعلام کرد که برنامه های انکشافی طوری طراحی شده است که عربستان سعودی بتواند امکانات را برای زیارت ۲۵ میلیون تا ۳۰ میلیون حاجی در یک سال فراهم کند.

در چوکات پروژۀ جدید در اطراف کعبه که ساحۀ ۸۵۴ هزار متر مربع را احتوا می‌کند، ۱۱۵ بلند منزل با طراحی های زیبا و مختلف و با داشتن ۷۰ هزار اتاق هوتل و ۹۰۰۰ واحد رهایشی اعمار خواهد شد.

پروژۀ انکشافی اطراف مسجد نبوی در مدینه نیز ۵۰۰ واحد رهایشی و ۸۰ هزار اتاق دیگر هوتل را به تاسیسات موجود در این ساحه اعمار خواهد کرد.

عربستان سعودی در ماه اگست نیز کار بالای ایجاد یک ساحۀ "نیمه خود مختار" را در سواحل بحیرۀ سرخ در شمالغرب آن کشور آغاز کرد که برای ورود به آن ساحه گردشگران به ویزه نیاز نداشته و نیز مکلف به رعایت قواعد سختگیرانۀ حجاب نباشند.

تفرجگاه‌ها، هوتل‌های مجلل، پارک‌های تفریحی، میدان‌های ورزشی، ماهی‌خانه‌ها، پارک‌های حیات وحش، جزایر کوچک و تالاب‌های مرجانی بخشی از این پروژه است.

پروژۀ یاد شده تا سال ۲۰۳۰ در امتداد ۲۰۰ کیلومتر ساحل بحیرۀ سرخ با عربستان سعودی ایجاد خواهد شد و پس از بهره برداری سالانه چهار میلیارد دالر را به اقتصاد عربستان سرازیر خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG