لینک های دسترسی

Breaking News

سیاف: حکومت باید ستون پنجم را نابود کند


سیاف گفت، اگر بیگانگان در داخل "لانه" نداشته باشند، از بیرون نظام توان آسیب زدن به افغان‌ها را ندارند

عبدالرب رسول سیاف، رئیس شورای حراست و ثبات افغانستان و از رهبران پیشین جهادی، از حکومت خواست که ستون پنجم را در داخل نظام نابود سازد.

آقای سیاف که در ششمین سالیاد مرگ برهان‌الدین ربانی، رئیس پیشین شورای عالی صلح سخن می‌زد،گفت که اگر بیگانگان، در داخل "لانه" نداشته باشند، از بیرون نظام توان آسیب زدن به افغان‌ها را ندارند.

او تأکید کرد "ما به ستون پنجم ضرورت نداریم، آنها در خدمت دشمنان استند، یک اتاق با چهار ستون می‌تواند بپاید و قایم بپاید، حکومت باید ستون پنجم را حتماً و ضروراً از بین ببرد، در غیر آن در این ملک، امن نمی‌آید، رفاه نمی‌‌آید".

این رهبر پیشین جهادی، همچنان از سران حکومت انتقاد کرد که در برابر تاختن برخی حلقات بر "مجاهدین" پیشین، سکوت اختیار کرده است و این مسأله قابل تأمل است.

حکومت افغانستان در رابطه به اظهارات آقای سیاف، واکنشی نشان نداده است.

سلامت انتخابات

موضوع انتخابات مسأله‌ای دیگر سخنرانان مجلس امروز بود. محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرائیه افغانستان گفت، باید روند ایجاد ساختارهای انتخاباتی شفاف باشد تا اعتماد مردم دوباره به این پروسه جلب گردد.

آقای محقق افزود، در این اواخر، برخی احزاب سیاسی، برای سلامت انتخابات جلساتی را دایر کرده اند و او از این روند حمایت کرد.

او گفت "انتخابات باید حافظ سلامت کشور، حافظ آرای مردم و موجب ثبات کشور باشد".

صلاح‌الدین ربانی، سرپرست وزارت خارجه و رئیس حزب جمعیت نیز گفت، در نظام‌های مردم سالار، انتخابات راه حل منازعات و جنجال‌های مرتبط به قدرت است؛ اما به شرط آنکه، مردم بر شفافیت و سلامت انتخابات باور و برگزارکنندگان این پروسه را قبول داشته باشند.

آقای ربانی، با اشاره به انتخابات سال آینده گفت که اگر این روند شفاف برگزار گردد، پایه‌های نظام تحکیم می‌یابد.

اما او افزود "هر انتخاباتی که از سلامت و شفافیت لازم برخوردار نباشد، عامل مشکلات است و ما از این ناحیه در مورد انتخابات پیشرو نگران استیم".

این سران جهادی، از تمام اداره‌های دخیل در انتخابات خواستند که در راستای تدویر انتخابات شفاف و قابل قبول، جدی عمل کنند.

XS
SM
MD
LG