لینک های دسترسی

Breaking News

فرمانده امنیه ولسوالی سیدآباد میدان‌وردک کشته شد


مقام‌های محلی ولایت میدان وردک تأیید کردند که سید نضراب شاه، فرمانده امنیه ولسوالی سیدآباد میدان وردک با ۵ سرباز دیگر در حملۀ دیشب طالبان بر این ولسوالی کشته شدند.

داکتر محمدعارف شاه‌جهان، والی میدان وردک، به رادیو آشنا – صدای امریکا، گفت که دیشب طالبان، حمله‌ای سنگین را به مرکز ولسوالی سیدآباد انجام دادند که براثر آن شاهراه کابل – کندهار در ولسوالی سیدآباد، مسدود شده است.

او افزود: "فعلأ ولسوالی سیدآباد، تحت کنترول حکومت است و نیروهای کمکی در این ولسوالی رسیده؛ اما قوماندان امنیه ولسوالی سیدآباد با ۵ سرباز کشته و ۴ سرباز دیگر در جریان حملات شب گذشته طالبان، زخمی شده اند".

والی میدان‌وردک، گفت که طالبان مسلح، برعلاوۀ تخریب مسیر شاهراه نمبر۱ در چندین ساحۀ ولسوالی سیدآباد، بخش‌هایی از این شاهراه را ماین‌گذاری کرده اند و در حال حاضر شاهراه به روی ترافیک، مسدود است.

شریف‌الله هوتک، یک عضو شورای ولایتی میدان وردک گفت که مرکز ولسوالی سیدآباد این ولایت، شب گذشته برای چندین ساعت به تصرف طالبان در آمده بود.

آقای هوتک، گفت: "طالبان، شب گذشته، مدیریت امنیت ملی و چندین ساختمان این ولسوالی را به آتش کشیده اند و همچنان مسیرشاهراه را تخریب کرده اند".

این عضو شورای ولایتی میدان وردک، افزود که اکنون درگیری شدید میان نیروهای امنیتی افغان و طالبان، در ولسوالی سیدآباد این ولایت، جریان دارد.

شرکت‌های ترانسپورتی در کابل و کندهار نیز به رادیو آشنا – صدای امریکا تأیید کرده اند که از نیمه شب گذشته، مسیر شاهراه کابل – کندهار به روی ترافیک بسته شده و موترهای آنان مسافران را انتقال نداده است.

مقام‌های محلی میدان وردک گفته اند که در حملات شب گذشتۀ مخالفین بر ولسوالی سیدآباد این ولایت، تلفات سنگینی بر آنان وارد شده و آمار دقیق آن تا هنوز مشخص نشده است.

اما طالبان در اعلامیه‌ای ادعا کردند که برعلاوۀ مراکز امنیتی در سیدآباد، تلفات سنگین به نیروهای دولتی واردشده و اسلحه و مهمات به دست جنگجویان این گروه افتاده است.

از سویی هم، عارف نوری، سخنگوی والی غزنی گفت که طالبان، شب گذشته سه پلچک را در ولسوالی آب بند، انفجار داده و همچنان در ولسوالی قره باغ غزنی، بخشی از شاهراه کابل – کندهار را با اسکواتور تخریب کرده اند که برای چند ساعت این شاهراه در ساحات غزنی نیز به روی ترافیک بسته بود.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG