لینک های دسترسی

Breaking News

گیلانی رئیس شورا صلح تعیین شد


از راست به چپ: سیداحمد گیلانی، حامد کرزی و برهان الدین ربانی

یک منبع مؤثق از شورای عالی صلح به صدای امریکا گفت که پیر سید احمد گیلانی به حیث رئیس شورای عالی صلح تعیین شده است و شش معاون دارد.

بر اساس ترکیب هیأت رهبری را که رئیس جمهور غنی تأیید کرده است، محمدکریم خلیلی ، حبیبه سرابی، حاجی دین‌محمد، مولوی عطاالرحمان سلیم، مولوی خبیر و مولوی خدام سمت معاونین این شورا را خواهند داشت.

هنوز رئیس جمهور غنی فرمان خود را در این رابطه رسماً صادر نکرده است.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان نیز هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

اما جاوید فیصل معاون سخنگوی ریاست اجرائیه در صفحۀ تویتر خود نوشته است که پیر سید احمد گیلانی به حیث رئیس شورای عالی صلح و کریم خلیلی، حبیبه سرابی، خبیر، عطاالرحمان سلیم، خدام و حاجی دین‌محمد به عنوان معاونان رئیس شورای عالی صلح معرفی شده اند.

اسماعیل قاسم‌یار مشاور امور بین‌المللی شورای عالی صلح هرچند به صورت مستقیم این مسأله را تأیید نکرد؛ ولی گفت تا سه روز آینده به صورت رسمی این خبر تأیید خواهد شد.

اما آقای قاسم‌یار گفت که این خبر از یک ماه گذشته به این طرف سر زبان‌ها بوده است و آقای گیلانی به حیث رئیس شورای تا رسماً معرفی نشود، مشکل است که آن را تأیید کرد.

یک هفته پیش رئیس جمهور غنی در مراسم تجلیل از خروج نیروهای اتحاد جماهیر شوروی سابق گفته بود که هیأت رهبری شورای عالی صلح مشخص شده و لست آن به زودی اعلام خواهد شد.

رئیس جمهور افغانستان تأیید کرده بود که سران جهادی و زنان در این هیأت رهبری شامل خواهند بود.

XS
SM
MD
LG