لینک های دسترسی

گلوله باری در یک کلیسا در امریکا نه کشته برجاگذاشت


پولیس در تلاش دستگیری مهاجم است

گلوله باری بر شرکت کنندگان مراسم دعاخوانی در یک کلیسای تاریخی سیاهپوستان در شهر چارلستون ایالت کارولینای جنوبی ایالات متحده شام چهار شنبه منجر به کشته شدن نه نفر شد.

پولیس می گوید که مهاجم یک جوان سفید پوست بین سنین ۲۰ تا ۲۵ ساله بوده و تلاش برای دستگیری وی ادامه دارد. پولیس عکس های مهاجم مظنون را پخش کرده است و برای معلوماتی که منجر به دستیگری وی شود پاداش تعیین کرده است.

گریگ مولن رئیس پولیس شهر چارلستون صبح پنجشنبه به خبرنگاران گفت که هشت نفر در محل رویداد کشته شد و یک نفر دیگر در اثر زخم های شدید در شفاخانه جان سپرد.

گزارش های خبری حاکی است که کلیمنتا پنکنی کشیش کلیسا که قانونگذار ایالتی نیز می باشد در میان کشته شدگان است.

جوزف ریلی شهردار چارلستون این حمله را توصیف ناپذیرترین تراژیدی خواند. او گفت که گلوله باری بر جمعی از مردم که برای دعا در کلیسا جمع شده اند، از نفرت ناشی می شود.

نیکی هیلی والی کارولینای جنوبی صبح پنج شنبه با نشر بیانیه یی ضمن ابراز تسلیت با بازماندگان این رویداد گفت که هرگز نمی داند که چه انگیزۀ سبب می شود که یک شخص وارد کلیسا شود و مردمی را که عبادت می کنند به گلوله ببندد.

پولیس گفته است که مهاجم مظنون بسیار خطرناک است. نیرو های پولیس پس از این رویداد مجبور شدند که ساحات مجاور کلیسا را به دلیل دریافت تهدید بمگذاری تخلیه کنند، اما اندکی بعد احتمال بم گذاری رد شد.

XS
SM
MD
LG