لینک های دسترسی

Breaking News

تطبیق برنامه های انکشافی در مناطق آسیب دیدۀ ننگرهار


در ولسوالی های سرحدی شینوار در ولایت ننگرهار، بیش از چهل پروژه عام المنفعه به منظور تشویق مردم آسیب پذیر راه اندازی شده است.

این پروژه ها از سوی وزارت احیأ و انکشاف دهات افغانستان تحت رهبری ریاست انکشاف دهات ولایت ننگرهار به پیش برده می شوند.

ناامنی ها در ولسوالی های ده بالا، اچین، نازیان و غنی خیل ننگرهار باعث شده که راه اندازی و تطبیق برنامه های انکشافی در این مناطق صورت نگیرد.

اما اداره احیأ و انکشاف دهات ننگرهار می گوید که در همه ای مناطق این ولسوالی ها که در کنترول دولت قرار دارد، پروژه های عام المنفعه داشته اند.

ریاست انکشاف دهات ننگرهار می گوید که در مناطق ولسوالی های اچین و نازیان که از وجود گروه داعش تصفیه شده اند پروژه های جدید عام المنفعه را راه اندازی می کند.

انجینر مجیب الرحمن ضیأ رئیس این اداره به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت که در اچین چهار پروژه سرک سازی، پلچک سازی و چاهای آب را به بهره برداری سپرده اند و یک پروژه جدید دیگر را نیز آغاز کردند.

آقای ضیا گفت که در کنار اچین در ولسوالی نازیان نیز دو شبکه آبرسانی را به تازگی افتتاح کرده اند که به شکل مستقیم ۴۵۰ خانواده از آن بهرمند می شوند.

به گفته مقامات، رئیس جمهور غنی نیز به اداره ولایتی دستور داده تا آمار دقیق منازل ویران شده، ناشی از درگیری های مسلحانه را در ولسوالی های ده بالا، اچین و نازیان بزودی مشخص سازند.

مقامات می گویند که رئیس جمهور غنی زیر چتر وزارت احیأ و انکشاف دهات، با مردم آسیب پذیر در ولسوالیهای شینوار کمک می کند.

باشندگان این سه ولسوالی از راه اندازی پروژه های جدیدی انکشاف دهات استقبال کرده می گویند که مردم به کمکهای بیشتر نیاز دارند و دولت در کنار کمکهای دولتی، مؤسسات امداد رسان را نیز متوجه آنان سازد.

در عین حال، عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، گفته است که اداره ولایتی برای انکشاف ولسوالی های آسیب پذیر در مناطق شینوار این ولایت، برنامه های عام المنفعه را روی دست دارد و در سال آینده شمسی این برنامه ها در آن مناطق راه اندازی می شود

روز گذشته تعداد از مقامات بلندپایه ننگرهار برای تشویق باشندگان شینوار به آن ولسوالی ها رفتند تا برای راه اندازی پروژه های عام المنفعه زمینه سازی کنند.

XS
SM
MD
LG