لینک های دسترسی

Breaking News

تیلرسن: وزارت خارجۀ امریکا بیشتر متنوع خواهد شد


ریکس تیلرسن، وزیر خارجۀ ایالات متحده، روز جمعه اعلام کرد که تلاش وی در راستای متنوع ساختن وزارت تحت اداره اش دو برابر خواهد شد.

آقای تیلرسن گفت که در حال حاضر، "شکاف تنوع" در وزارت خارجۀ ایالات متحده "بسیار بزرگ" است.

آقای تیلرسن در مورد گفت "ما به وزارت خارجۀ نیاز داریم که مردم امریکا را انعکاس بدهد که ما کیستیم."

وزیر خارجۀ امریکا گفت که متنوع ساختن وزارت خارجۀ آن کشور از طریق استخدام افراد با تبار های مختلف که دارای بینش فرهنگی متفاوت اند، موثریت کاری را در این نهاد، افزایش خواهد داد.

آقای تیلرسن این موضوع را روز جمعه در جمع شماری از محصلین در وزارت خارجۀ امریکا، بیان کرد.

آقای تیلرسن گفت که چنین اقدام "یک ارزش است، زیرا آنان چیز های را در جهان مشاهده می کنند که من آنرا دیده نمی توانم. من تجربۀ زندگی را که آنان دارم، ندارم."

بنا بر این، آقای تیلرسن گفت "صرف نظر از اینکه آنان امریکایی افریقایی تبار اند، لاتین یا هسپانیایی تبار اند" فرصت خواهند داشت تا در وزارت خارجۀ امریکا ایفای وظیفه کنند.

به گفتۀ آقای تیلرسن، زنان و همجنسگرایان زن و مرد نیز می توانند در وزارت خارجۀ این کشور وظیفه پیدا کنند.

وزیر خارجۀ امریکا گفت که ادارۀ وی زمانی می تواند از حد اکثر توانایی های مسلکی و کیفیت کاری بر خوردار شود که نظریات متفاوت در آن گنجانیده شود.

آقای تیلرسن تاکید کرد که وزارت خارجۀ ایالات متحده تلاش های خود را برای متنوع ساختن این وزارت دو برابر افزایش بدهد—به شمول تقرر افراد غیر سفید پوست در پست های سفارت.

آقای تیلرسن به گونۀ ضمنی از مدیریت کنونی وزارت خارجۀ امریکا انتقاد کرد و گفت که "فقط ۱۲ در صد مدیران ارشد خارجی ما را غیر سفید پوستان" تشکیل می دهد.

وزیر خارجه ایالات متحده گفت که بخش های مختلف این وزارت باید روش خود را تغییر بدهد تا از استعداد های که در امریکا موجود است، استفاده موثر صورت گیرد.

شکاف جنسی

علاوه بر آن، آقای تیلرسن گفت که فقط یک بر سوم حصه ارشد خدمات خارجی را زنان تشکیل می دهد و تاکید کرد که شکاف جنسی نیز در وزارت خارجۀ امریکا از بین برود.

آقای تیلرسن تاکید کرد که برای نامزدی هر پست سفارت، حد اقل یکی از نامزدان باید از میان اقلیت ها باشد. ولی هرگاه اقلیت ها از لحاظ فنی در حال حاضر به پست های سفارت آماده نباشد، آنان تشخیص داده شوند تا در سال های آینده، موقف های ارشد را به عهده گیریند.

به منظور به دست آوردن چنین هدف، آقای تیلرسن گفت که در نظر دارد تا بین وزرات خارجۀ امریکا و سایر ادارات و انستتیوت ها در سراسر ایالات متحده رابطه ایجاد گردد تا از طریق آن "مردم، ما را به آسانی پیدا کنند و مهمتر از آن، ما آنان را پیدا کنیم."

آقای تیلرسن گفت "امریکایی های واجد شرایط" که سابقۀ کاری در بخش های مختلف دارند، بدانند که شرایط کاری در وزارت خارجۀ امریکا برای آنان ممکن است. باید افراد واجد شرایط و با استعداد را پیدا کنیم."

این دیپلومات ارشد امریکایی همچنین گفت که از لحاظ تاریخی، بیش از ۱۰۰ کالج و پوهنتون سیاه پوستان در سراسر ایالات متحده موجود است و آنان باید از فرصت های کاری و مسلکی که در وزارت خارجۀ امریکا مساعد می شود، آگاه شوند.

آقای تیلرسن گفت که در حال حاضر، ۲۵ در صد کارمند خدمات ملکی ایالات متحده را امریکایی های افریقایی تبار و فقط هفت در صد کارمندان خدمات ملکی امریکا را امریکایی های اسپانیایی تبار تشکیل می دهند.

این دیپلومات ارشد امریکایی تاکید کرد که وزارت خارجۀ ایالات متحده نظامیان با استعداد را که وظایف نظامی شان تکمیل گردیده و خواهان اشتغال در بخش های ملکی می باشند، نیز استخدام کند، زیرا افراد از تبار های مختلف در بخش نظامی خدمت کرده اند.

آقای تیلرسن گفت که در قسمت استخدام نظامیان پیشین، پیشرفت های قابل ملاحظه صورت گرفته است، زیرا ۲۹ در صد تیم خدمات ملکی، ۲۹ در صد ژورنالستان خدمات خارجی و ۱۶ در صد متخصصین خدمات خارجی از میان نظامیان پیشین استخدام شده اند.

  • 16x9 Image

    خالد مفتون - واشنگتن

    خالد مفتون، به عنوان تهیه کننده گزارش های تحلیلی و گوینده خبر، کارش را از ابتدای سال ۲۰۱۴ در رادیو صدای امریکا در واشنگتن آغاز کرد. خالد پیشتر از این، حدود ۱۰ سال در رسانه های بین المللی مختلف به شمول خبرگزاری آلمان درکابل و رادیو آزادی در پراگ کار کرده بود. خالد مفتون سند لیسانس حقوق و علوم سیاسی را از دانشگاه کابل دریافت کرده و سند ماستری را در رشته مدیریت عامه از انستیتوت مطالعات بین المللی مونتری کالیفرینای امریکا کسب کرده است.

XS
SM
MD
LG