لینک های دسترسی

Breaking News

ولسوالی کوهستانات سرپل به دست طالبان افتاد


طالبان پیش از این نیز پلان حمله بر ولسوالی کوهستانات را گرفته بودند

مقامهای امنیتی ولایت سرپل سقوط ولسوالی کوهستانات آن ولایت را به دست طالبان مسلح تایید نموده می‌گویند که در سقوط این ولسوالی ارباب حسین یک تن از قوماندانان محلی با طالبان همکاری کرده است.

محمد آصف جبار خیل فرمانده پولیس سرپل گفت که درگیری ها با مخالفان مسلح دولت از صبح دیروز آغاز گردیده بود و امروز طالبان پس از یک تهاجم گروهی ولسوالی یاد شده را تصرف کردند.

فرمانده پولیس سرپل می‌گوید که هم اکنون نیرو های امنیتی آنان به دلیل فقدان حمایت هوایی به ولسوالی همجوار صیاد این ولایت عقب نشینی نموده اند.

قاری یوسف احمدی یک تن از سخنگویان طالبان مسلح در یک اعلامیه سقوط ولسوالی کوهستانات ولایت سرپل را تایید نموده است.

طالبان در این اعلامیه گفته است که در نتیجه حمله بر کوهستانات ۱۳ رنجر پولیس و یک اندازه مهمات نیز به دست جنگجویان آن گروه افتیده است.

براساس معلومات مسوولان امنیتی ولایت سرپل هرچند تا هنوز رقم دقیق تلفات ناشی ازاین رویداد روشن نیست، اما از دیروز تا حالا ۱۷سرباز پولیس محلی ناپدید است و از سرنوشت شان اطلاعی در دست نیست.

با این حال مسوولان امنیتی در سرپل از مقامهای بلند پایه حکومتی می خواهند تا برای واپسگیری این منطقه آنها را حمایت هوایی کنند.

نور رحمانی رئیس شورای ولایتی سرپل می گوید که حضور گسترده مخالفان مسلح در ولایت های همجوار مانند جوزجان و فاریاب و کشمکش های درونی بین آنان، این ولسوالی به دست طالبان سقوط کرده است.

این مقام شورای ولایتی سرپل با ابراز نگرانی می گوید، درصورتیکه این ولسوالی باز پس گرفته نشود، ولسوالی سوزمه قلعه که یکی از ساحات بزرگ و استراتیژیک به حساب می اید نیز در خطر سقوط قرار خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG