لینک های دسترسی

Breaking News

حمایت مکین از نکلسن و انتقاد اش از ترمپ در جنگ افغانستان 


جان مکین، رئیس کمیتۀ خدمات نظامی ایالات متحده، چندین بار پالیسی قصر سفید در جنگ افغانستان را مورد انتقاد قرار داده است

سناتور مکین گفته است که مسوول ناکامی جنگ در افغانستان، نبود استراتیژی مشخص قصر سفید است.

در واکنش به گزارش ها در مورد احتمال برکناری قوماندان ارشد نیروهای امریکایی در افغانستان از سوی رئیس جمهور امریکا، جان مکین، رئیس کمیتۀ خدمات نظامی سنای ایالات متحده، از این قوماندان جداٌ حمایت کرده است.

مکین گفته است که جان نکلسن ۳۵ سال در بخش نظامی امریکا خدمت کرده و از اعتماد کامل وی برخورد است.

این سناتور امریکایی در اعلامیه گفته است که "شش ماه قبل جنرال نکلسن در کمیتۀ خدمات نظامی سنای ایالات متحده شهادت داد که ایالات متحده برندۀ جنگ در افغانستان نیست" و دلیل چنین ناکامی این است که واشنگتن پالیسی موفقانه و راهنمای استراتیژیک در افغانستان نداشته است.

روی همین دلیل، به گفتۀ آقای مکین، "سرقوماندانی عالی مسوول ناکامی است—نه قوماندان ما در صحنه."

آقای مکین همچنین از دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده خواسته استتا اختلافات داخلی را کنار بگذارد و هر چه زود تر در مورد ستراتیژی ایالات متحده در قبال افغانستان تصمیم بگیرد تا اینکه منافع امنیت ملی ایالات متحده در منطقه تامین گردد.

آقای مکین همچنین هشدار داد در صورت که رئیس جمهور ایالات متحده در این راستا اقدام نکند، او شخصاً در این مورد از طروق تقنینی وارد عمل خواهد شد.

اظهارات آقای مکین پس از آن نشر شد که رسانه های امریکایی به قول از شماری از مقامات امریکایی که نخواسته اند نام شان افشاشود، گزارش داده اند که رئیس جمهور ترمپ احتمالا جان نکلسن را برکنار خواهد کرد. مقام های امریکایی گفته اند که رئیس جمهور ترمپ اساساً در مورد حضور طویل مدت امریکا در جنگ افغانستان، ناراحت است.

XS
SM
MD
LG