لینک های دسترسی

Breaking News

هفت فرد ملکی ربوده شده در غزنی، آزاد شدند


پنج تن از این افراد حدود شش ماه قبل ربوده شده بودند

مقام‌های محلی در ولایت غزنی تأیید کردند که صبح امروز شنبه، ۷ فرد ربوده شده از باشندگان منطقه "نیخته" و "شیرآباد" ولسوالی قره باغ از نزد ربایندگان آزاد شدند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت که پنج تن از باشندگان قریۀ نیخته شش ماه قبل توسط مخالفان مسلح ربوده شده بودند و در ولسوالی ناوه نگهداری می‌شدند.

آقای نوری افزود" این پنج فرد که ازباشندگان نیخته بودند شش ماه قبل ربوده شده بودند و در نزد مخالفین نگهداری می‌شدند وهمچنان دو فرد دیگر از باشندگان قریۀ شیرآباد ولسوالی قره باغ که دو هفته قبل ربوده شده بودند از نزد ربایندگان آزاد شده و تمامی این هفت نفر امروز به خانواده های‌شان در قریه های شیرآباد ونیختۀ ولسوالی قره باغ تسلیم داده شدند".

مقام‌های محلی غزنی می‌گویند که این افراد به همکاری متنفذین قومی، هیأت اعزامی ریاست جمهوری و مقام‌های محلی این ولایت آزاد شدند.

دو هفته قبل پس از حملۀ افراد مسلح غیر مسئوول بریک منزل مسکونی در قریۀ شیرآباد دو تن کشته ودو فرد دیگر به گروگان گرفته شدند.

طاروق بویا، یکی از باشندگان قریه شیرآباد ولسوالی قره باغ به رادیوآشنا - صدای امریکا گفت "به خواسته‌های معترضین رسیدگی شده ودو فرد ربوده شده از باشندگان قریه شیرآباد رها شدند و همچنان حکومت به خواسته‌های مردم رسیدگی کرده است".

از حدود یک سال به این‌سو باشندگان قریه نیخته و شیرآباد ولسوالی قره باغ، روی آب، با هم درگیر اند.

مقام‌های محلی غزنی می‌گویند که این معضل به زودی حل خواهد شد.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG