لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان فرصت راهیابی به جام کنفدراسیون فوتبال آسیا را دارد


تیم فوتبال شاهین آسمایی کابل

تیم فوتبال شاهین آسمایی، قهرمان لیگ برتر افغانستان دومین دیدار راهیابی مقدماتی به جام کنفدراسیون فوتبال آسیا را با تیم حاصلات تاجکستان به تاریخ هفتم فبروری انجام می دهد.

این تیم در دیدار نخست که به مثابۀ "رقابت برگشت" پنداشته می شد، ۱-۰ به حاصلات تاجکستان باخت.

علی عسکر لعلی، سرپرست تیم ملی فوتبال افغانستان می گوید که هنوز هم فرصت راهیابی به دور بعدی وجود دارد، درصورتیکه تیم شاهین آسمایی "رقابت را ۲-۰ در میدان ببرد یا اینکه با به ثمر رسانیدن یک گول سرنوشت بازی را به ضربات پنالتی بکشاند."

آقای لعلی در برنامۀ "لیگ رادیویی" رادیوآشنا گفت که تقریباً ۹ بازیکن تیم شاهین آسمایی عضویت تیم ملی را دارند و باید در رقابت بعدی نتیجۀ خوبی بگیرند.

کپتان تیم های شاهین آسمایی و حاصلات تاجکستان با حکم های رقابت
کپتان تیم های شاهین آسمایی و حاصلات تاجکستان با حکم های رقابت

این نخستین بار است که یک کلپ فوتبال افغانستان در همچو یک سطحی از فوتبال منطقه حضور میآبد؛ اما آقای لعلی با انتقاد از نحوۀ رسیدگی به حضوریابی شاهین آسمایی در تاجکستان می گوید "نباید فرصت های طلایی به دست آمده را ساده از دست داد و همۀ تلاش ها و ضیاع وقت ورزشکاران را به باد فنا داد."

حمید یوسفزی، دروازه بان شاهین آسمایی و دروازه بان پیشین تیم ملی فوتبال افغانستان در جریان تمرینات تیم در دوشنبه از ناحیۀ دست مصدوم شد و نتوانست در رقابت حضور یابد.

آقای لعلی می گوید "باید تیم ها برای حضور بهتر در جام ، پست های عمده دفاعی و حمله یی را با بیش از یک بازیکن پر نمایند." به گفتۀ آقای لعلی اکنون یک دروازه بان اضافی از کابل به تاجکستان اعزام شده تا کمبود دروازه بان در رقابت بعدی احساس نگردد.

با پیشینۀ بازی چشمگیر که تیم شاهین آسمایی در رقابت دوم خود دارد، به باور آقای لعلی، "انتظار برده می شود، شاهین آسمایی بتواند تیم حاصلات را در دومین دیدار شکست دهد."

در صورتیکه نمایندۀ افغانستان بتواند حاصلات تاجکستان را از راه بردارد با برندۀ تیم های بالکان ترکمنستان و دوردوی قرغزستان در دور عبوری رقابت ها مسابقه خواهد داد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:14:36 0:00

XS
SM
MD
LG