لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: مرد مسلح که عضو کانگرس امریکا را هدف قرار داد، جان باخت


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، گفته است مرد مسلح که ستیف سکالیس، عضو جمهوری خواه مجلس نمایندگان و چندین تن دیگر را هدف حملۀ مسلحانه قرار داد، جان باخت.

رئیس جمهور ترمپ روز چهار شنبه در قصر سفید به خبرنگاران گفت که مرد ضارب به دلیل زخم که توسط شلیک پولیس برداشته بود، جان باخته است.

صبح روز چهار شنبه ستیف سکالیس، عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان کانگرس ایالات متحده هدف حملۀ مسلحانه قرار گرفت.

مهاجم مسلح در جریان رقابت ورزشی اعضای جمهوریخواه کانگرس امریکا در شهر الکساندریۀ ایالت ویرجینیا بر آنان گلوله باری کرد.

ستیف سکالیس نمایندۀ لویزیانا در مجلس نمایندگان ایالات متحده است که در حملۀ امروزی از قسمت مفصل ران، زخم برداشت.

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا، با نشر پیامی ضمن ابراز تاثر عمیق گفته است که او و مایک پنس معاون ریاست جمهوری امریکا وضعیت را نظارت می‌کنند.

رییس جمهور ترمپ در تویتر خود آقای سکالیس را "دوست خوب و میهن پرست" توصیف کرده است.

شاهدان گفته اند فرد ضارب قبل از فیر از مردم که درمحل حضور داشتند پرسیده بود که آیا اعضای حزب جمهوری خواهان و یا دموکرات ها در این مکان تمرین می کنند یا خیر؟

تیراندازی ساعت ۷:۱۵ دقیقه صبح به وقت محل روی داد و حدود ۱۰ دقیقه ادامه داشت. پلیس می گوید مهاجم بیش از ۵۰ گلوله شلیک کرده است.

گفته می شود که تیر انداز دستگیر شده است. پلیس تایید کرد که مهاجم هدف گلوله قرار گرفته است.

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که فرد مهاجم یک سفید پوست چاق بوده است.

مو بروکس، نمایندۀ مجلس از ایالت الاباما که شاهد این رویداد بود به رسانه‌های امریکایی گفته است که کم از کم پنج نفر به شمول دو پولیس نیز در این رویداد هدف گلوله قرار گرفته است.

وضعیت صحی آقای سکالیس قناعت بخش توصیف شده است، اما در مورد وضعیت صحی سایر زخمیان این رویداد جزئیاتی ارایه نشده است.

تا کنون انگیزۀ این رویداد مشخص نشده و نیز در مورد هویت مهاجم یا احتمالاً مهاجمان جزئیاتی ارایه نشده است.​

درباره استیف اسکالیس

آقای اسکالیس ۵۱ ساله، از سال ۲۰۰۸ از منقطه یک ایالات لوئیزیانا به مجلس نمایندگان راه یافت. او یک جمهوریخواه است و در حال حاضر قائم مقام رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان است. پیش از این، او ۱۲ سال در مجلس ایالتی عضو بود.

او متولد ۱۹۶۵ در نیواورلئان است و دو فرزند دارد. آقای اسکالیس در پوهنتون ایالتی لوئیزیانا در رشته علوم سیاسی تحصیل کرده است.

او در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، حامی دونالد ترمپ بود و در ابتدای سال جاری میلادی از فرمان اجرایی رئیس جمهوری ایالات متحده برای منع سفر شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان حمایت کرده بود.

  • 16x9 Image

    نجیب الله احمدیار - واشنگتن

    نجیب الله احمدیار کار با رسانه ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در بخش دری صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه های رادیویی و تلویزیونی کار می کند. 

XS
SM
MD
LG