لینک های دسترسی

Breaking News

کمبود لوازم محافظتی صحی؛ داکتران هندی بارانی می‌پوشند 


کمبود لوازم محافظتی صحی در هند برخی از داکتران را واداشته است تا در جریان مبارزه با کرونایروس به عوض لباس محافظتی، بارانی و به عوض ماسک، کلاه محافظتی موترسایکل بپوشند.

حکومت نرندرا مودی، صدر اعظم هند گفته است که این کشور تلاش دارد تجهیزات محافظتی خصوصی را هم در داخل تولید کند و هم از کوریای جنوبی و چین وارد کند.

شماری از داکتران که با بیماران کووید ۱۹ سر و کار دارند نگران اند که اگر لوازم محافظتی صحی در درسترس شان قرار نگیرد به کروناویروس مبتلا شده و به حامل آن مبدل خواهند شد.

تا حال در هند،‌ ۳۲ نفر در اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان باخته اند و ۱۲۵۱ نفر دیگر به کروناویروس آلوده شده اند.

در ایالت اترپردیش که پر نفوس ترین ایالت هند است، در حدود ۴۷۰۰ راننده موترهای امبولانس دست به اعتصاب کاری زده خواهان دسترسی به لوازم محافظتی و بیمه صحی شدند.

آنان هشدار داده اند که تا زمانیکه خواسته‌های شان بر آورده نشود، به کار برنخواهند گشت.

بر اساس یک پیش بینی، تا اواسط ماه می بیش از ۱۰۰ هزار نفر در هند به کروناویروس مبتلا خواهد شد و سیستم صحی هند را که کمبود مالی دارد،‌ تحت فشار قرار خواهد داد.

شماری از داکتران در شهر کلکته گفته اند که هفتهٔ گذشته برای آنان در مراکز عمده معالجه بیماران کروناویروس،‌ به عوض لباس‌های محافظتی، بارانی‌های پلاستیکی توزیع شده بود. مقامات از ارایه معلومات در این مورد خودداری کردند.

در این حال در ایالت شمالی هریانا که در نزدیکی دهلی جدید موقعیت دارد، داکتر سندیپ گارگ گفت که او به دلیل این که ماسک ندارد،‌ از کلاه محافظتی موتر سایکل استفاده می‌کند.

وزارت صحت عامهٔ هند تا اکنون در این مورد اظهار نظر نکرده است.

XS
SM
MD
LG