لینک های دسترسی

Breaking News

افزایش فرار سربازان افغان از برنامه آموزش های نظامی در امریکا


دفتر سر مفتش ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) می گوید که شمار سربازان افغان که از برنامه آموزش های نظامی در ایالات متحده فرار می کنند، افزایش یافته است.

سیگار روز جمعه با نشر گزارشی گفت میزان سربازان افغان در مقایسه با سربازان سایر کشور ها که برنامه آموزش های نظامی در امریکا را ترک می کنند، بسیار بلند است.

بر بنیاد این گزارش، از جمله ۳۲۰ سرباز خارجی که از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۷ برنامه آموزش های نظامی شان را در داخل ایالات متحده ترک کرده اند، ۱۵۲ نفر و یا بیش از ۴۷ در صد آنان را سربازان افغان تشکیل می دهد.

وزارت خارجه ایالات متحده نیز گفته است که رقم سربازان فراری افغان از کورس های آموزش نظامی در آن کشور "به طور غیر قابل قبول بلند" می باشد.

یافته های گزارش سیگار نشان می دهد که با گسترش فعالیت گروه طالبان در افغانستان و افزایش تلفات نظامیان افغان در میدان جنگ، میزان تقاضای پناهندگی در میان افغان های که برای کسب آموزش های نظامی به خارج از کشور شان می روند نیز افزایش یافته است.

دفتر سر مفتش ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان گفته است: "گرایش سربازان افغان مقیم امریکا که بدون داشتن رخصتی غیر حاضر اند، آمادگی عملیاتی واحد های نظامی شان را در کشور (افغانستان) آسیب می رساند، بر روحیه همقطاران شان تاثیر منفی می گذارد و سبب ایجاد خطرات امنیتی برای ایالات متحده می شود."

سیگار گفته است که فرار محصلین نظامی افغان از برنامه آموزش های نظامی در امریکا تاثیر "منفی" بر روحیه همقطاران شان داشته است.
سیگار گفته است که فرار محصلین نظامی افغان از برنامه آموزش های نظامی در امریکا تاثیر "منفی" بر روحیه همقطاران شان داشته است.

در گزارش دفتر سر مفتش ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان همچنین آمده است که پولیس امریکا توانسته فقط ۲۷ نظامی افغان را که برنامه آموزش های نظامی شان ترک کرده بودند، دستگیر و یا از امریکا اخراج کند.

گزارش می افزاید که تا کنون ۸۳ نظامی دیگر افغان یا لادرک بوده و یا هم از ایالات متحده فرار کرده اند.

فرار نظامیان افغان از کورس های مختلف آموزش های نظامی سبب شده تا حکومت ایالات متحده شمار این کورس ها را کاهش بدهد.

سیگار می افزاید که این اقدام باعث ایجاد مایوسی در میان شماری از نیرو های امنیتی افغان شده است. این نیرو ها به سیگار گفته اند که با محدود شدن برنامه آموزش های نظامی در امریکا، اکنون آنان باید هزینه فرار همقطاران شان بپردازند.

سیگار گفته است که فرار سربازان افغان از برنامه آموزش های نظامی در امریکا می تواند حتی تلاش ها برای آموزش و کمک نیرو های افغان را به مخاطره بیاندازد.

بر بنیاد گزارش سیگار، اردوی ایالات متحده از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۷ بیش از ۲۵۰۰ منسوب اردو و پولیس افغانستان را برای فراگیری آموزش های نظامی به امریکا اعزام کرده است.

XS
SM
MD
LG