لینک های دسترسی

Breaking News

راکت پرتاب‌شدۀ نیروهای افغان، شش سرباز را کشت


پیش از این نیز چند بار در نتیجۀ حملات هوایی، سربازان افغان کشته شده اند

یک منبع امنیتی هلمند، روز سه شنبه (۱۰ میزان) به رادیو آشنا – صدای امریکا، گفت که عصر دیروز راکتی که بر مواضع طالبان پرتاب شده بود، بر یک مرکز نظامی نیروهای افغان در ولسوالی نادعلی اصابت کرد که تلفاتی به بار آورد.

مل‌پاسوال عبدالرزاق یعقوبی، قوماندان امنیه هلمند به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که هیأتی برای تحقیق رویداد نادعلی مؤظف شده است.

آقای یعقوبی، از دادن جزئیات در مورد تلفات این رویداد خودداری کرد.

اما یک مقام امنیتی هلمند که نخواست نامش ذکر شود، گفت که عملیات نظامی مشترک پولیس و اردو در ساحه "سیفن" ولسوالی نادعلی از دو هفته پیش جریان دارد.

به گفتۀ وی، در این درگیری‌ها، مواضع نیروهای افغان و طالبان نزدیک واقع شده است و به همین دلیل، راکت پرتاب‌شده از پایگاه نظامی شوراب، بر موضع نیروهای افغان اصابت کرده است.

منبع گفت: "ناوقت دیروز راکت دوربرد از پایگاه نظامی شوراب پرتاب شد که هدف آن ازبین‌بردن مرکز طالبان در ساحه سیفن بود؛ اما بر اساس معلومات قبلی اشتباه، این راکت بر نیروهای مشترک افغان اصابت کرد که در نتیجه شش تن کشته و هشت تن دیگر زخمی شدند".

ولسوالی نادعلی در نزدیکی بخش شمالی شهر لشکرگاه واقع شده که اکثر بخش‌های آن ناامن است.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند، گفت که عملیات نظامی نیروهای مشترک افغان در مناطق دوردست ساحۀ بین ولسوالی نادعلی و شهر لشکرگاه از چند هفته به این طرف، جریان دارد.

قاری محمدیوسف احمدی، یک سخنگوی طالبان با فرستادن اعلامیه‌ای به رسانه‌ها، ادعا کرده است که بعد از ظهر دوشنبه در ساحه انجیر ولسوالی نادعلی، نخست بین نیروهای امنیتی افغان درگیری رخ داد و سپس نیروهای امریکایی بمباران کردند که در نتیجه دو سرباز امریکایی و ۴۴ سرباز افغان کشته و ۳۵ تن دیگر زخمی شدند.

این ادعای طالبان را هیچ منبع مستقل و معتبر تأیید نکرده است.

XS
SM
MD
LG