لینک های دسترسی

Breaking News

۱۶ نیروی همکار نظامیان افغان در حملۀ خودی در هلمند کشته شدند


نیروهای همکار امنیت ملی افغانستان در هلمند، به "سونگریان" مشهور اند

مقام‌های ولایتی هلمند گفته اند که شب گذشته ۱۶ تن از نیروهای تحت مدیریت امنیت ملی در ولسوالی گرشک این ولایت توسط هم قطاران شان کشته شده اند.

نیروهای همکار امنیت ملی افغانستان در هلمند، به "سونگریان" مشهور اند که از یک سریال ترکی تلویزیونی اقتباس شده است. این نیروها در همکاری با نظامیان افغان برضد مخالفان مسلح در مناطق ناامن هلمند می‌جنگند.

این رویداد دیشب در منطقۀ یخچال ولسوالی گرشک هلمند، به وقوع پیوسته است.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند به رادیو آشنا – صدای امریکا، این رویداد را تأیید کرد؛ اما از دادن جزئیات در این زمینه خودداری نمود.

آقای زواک گفت "بر پوسته‌های مربوط به نهادهای امنیتی ما در ولسوالی گرشک برعلاوۀ عمل نفوذی، همزمان حملات مخالفان مسلح نیز صورت گرفته است که در آن پوستۀ ما سبب تلفات شده است و در ضد حمله به مخالفان مسلح هم تلفاتی وارد شده است؛ اما ارقام دقیق آن معلوم نیست".

اما یک مقام بلندپایه پولیس در هلمند که نخواست نامش فاش شود، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، در نتیجۀ حملۀ نفوذی بر یک مرکز نیروهای همکار امنیت ملی در ساحه یخچال ولسوالی گرشک، ۱۶ تن کشته و چهار تن از مهاجمان به مخالفان مسلح پیوسته اند.

منبع افزود، هر چهار مهاجم افراد نفوذی طالبان بودند که پس از انجام حمله، اسلحه و وسایط را نیز با خود برده اند.

مقام‌های ولایت هلمند گفته اند که از دو سال گذشته به این طرف در کنار پولیس محلی، یک نیروی دیگر تحت مدیریت امنیت ملی ایجاد شده که در بهبود امنیت مؤثر بوده است.

تا اکنون طالبان در این خصوص چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG