لینک های دسترسی

Breaking News

تیم فوتبال افغانستان قبل از ویتنام به مصاف سنگاپور می روند


برخی از بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان در دوحۀ قطر

تیم ملی فوتبال افغانستان یک رقابت تدارکاتی به تاریخ ۲۳ مارچ با تیم فوتبال سینگاپور خواهد داشت.

علی عسکر لعلی مدیرمسوول برنامه های تیم ملی فوتبال افغانستان هدف این رقابت را ایجاد همآهنگی و شناخت بهتر بازیکنان تیم ملی از یکدیگر تحت قیادت مربی جدید تیم ملی فوتبال افغانستان عنوان کرد.

آقای لعلی در صحبتی با صدای امریکا گفت که در کمپ تمرینی تیم ملی که برای آمادگی به رقابت های راهیابی به جام ملت های آسیا در دوحه برگزار شده است، تاکنون میزبان چهارده بازیکن می باشد.

به گفتۀ آقای لعلی ۲۶ بازیکن در تیم دعوت شده بودند که قرار است یازده بازیکن که اکنون مصروف انجام بازی ها در کلپ های شان در اروپا و آسیا می باشند، تا چند روز دیگر به کمپ بپیوندند.

آرش عاطفی، ملی پوش افغانستان بنا بر معاذیر خانوادگی در این تیم حضور نخواهد داشت.

افغانستان به تاریخ ۲۸ مارچ در نخستین رقابت راهیابی به جام ملت های آسیا در تاجکستان میزبان تیم ویتنام خواهد بود.

اووتو فیستر مربی تیم ملی فوتبال افغانستان با علی عسکر لعلی مدیر برنامه های تیم ملی
اووتو فیستر مربی تیم ملی فوتبال افغانستان با علی عسکر لعلی مدیر برنامه های تیم ملی

علی عسکر لعلی در صحبت خود با رادیوآشنا گفت که اووتو فیستر مربی تیم افغانستان شناخت خوبی از تیم های آسیایی و افریقایی دارد.

آقای لعلی تاکید کرد که با استفاده از ویدیوی رقابت های تیم ویتنام، آن تیم را تجزیه و تحلیل کرده اند و تلاش می کنند با یک آرایش بهتر به مصاف آن تیم بروند.

ویتنام از جملۀ تیم های مطرح منطقه به شمار می رود اما به گفتۀ آقای لعلی "این تیم در رقابت های رفت که مهمان می باشد، دفاعی تر بازی می کند و ضد حملۀ سریعی هم نمی داشته باشد."

آقای لعلی می گوید با توجه به خط حملۀ که افغانستان دارد انتظار می رود "بیشتر توپ را در اختیار داشته و فرصت گول زنی را مساعد سازیم."

بازیکنان که در تیم ملی فوتبال افغانستان دعوت شده اند شامل اویس عزیزی، حمیدالله وکیلی، بکتاش اکبری (دروازه بانان)

حسن امین، احمد آرش هاطفی، سید محمد هاشمی، بنیامین نجیم، روح الله اقبال زاده، مجیب جمالی، میلاد انتظار، فرزاد عطایی، حسین علی زاده و شریف محمد (مدافعین)

در خط نیمه مدافع - میلاد سالم، فردین حکیمی، مصطفی آزاد زوی، ذبیر امیری، امید پوپلزی، فرشاد نور، عباسین علی خیل، کنشکا طاهر، فیصل شایسته {کپتان} و نورالله امیری شامل اند.

در خط حملۀ افغانستان جبار شرزه، امیرالدین شریفی و خیبر امانی دعوت شده اند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:05:47 0:00

XS
SM
MD
LG