لینک های دسترسی

Breaking News

ستدیوم فوتبال۲۷۰ میلیون دالری در کابل اعمار می شود


مژده: مردم افغانستان باید در تحقق و عملی سازی این پروژه در کنار ما قرار گیرند.

ستدیوم ورزشی پیروزی که قرار است در حومۀ شهر کابل اعمار شود، با معیار های بین المللی برابر بوده و در آن مرد ها و زن ها می توانند به تمرینات و رقابت های ملی و بین المللی بپردازند.

مژده جمال زاده، سخنگو و مسوول ارتباطات عامۀ "بنیاد ستدیوم ورزشی پیروزی" به رادیوآشنا صدای امریکا گفت که آن بنیاد، حمایت حکومت افغانستان را کسب کرده و در هفتۀ گذشته از جانب ایالات متحده نیز به رسمیت شناخته شد.

خانم جمال زاده گفت که تخمیناً این پروژۀ بزرگ ۲۷۰ میلیون دالر هزینه برخواهد داشت.

عطا امین مسوول پروژۀ ستدیوم پیروزی و محمد علی کلی اسطورۀ جهان مشت زنی
عطا امین مسوول پروژۀ ستدیوم پیروزی و محمد علی کلی اسطورۀ جهان مشت زنی

به گفتۀ سخنگوی این بنیاد، آنان در همکاری و حمایت ورزشکاران نخبه و چهره های معروف امریکایی مانند محمد علی کلی - اسطورۀ دنیای مشت زنی وزن سنگین جهان نخستین برنامۀ جمع آوری پول را در منزل آقای کلی راه اندازی خواهند کرد.

آقای کلی در ملاقات با عطا امین، مسوول این بنیاد و طراح پروژۀ ستدیوم پیروزی تعهد کرده تا مرکز محمد علی کلی را در محوطۀ مربوط ستدیوم پیروزی ایجاد کند.

به گفتۀ خانم جمال زاده، جمع آوری پول نه تنها در ایالات متحده بلکه در اروپا، کانادا و سایر نقاط جهان نیز صورت خواهد گرفت.

این ستدیوم تنها میدان فوتبال را در بر نداشته بلکه شامل پروژه های عمرانی مانند، شفاخانه، کودکستان و کلینک های صحی نیز خواهد بود.

please wait

No media source currently available

0:00 0:14:40 0:00
لینک دانلود

کارشناسان می گویند، اعمار همچو یک ستدیوم ورزشی نه تنها شرایط میزبانی رقابت های بین المللی را برای افغان ها مساعد می سازد بلکه تا تکمیل آن پروژه هزاران افغان شامل کار خواهند شد.

افغانستان تا کنون میدان معیاری فوتبال ندارد به همین دلیل، در حال حاضر رقابت های راهیابی به جام جهانی را در کشور های مانند ایران و یا هم امارات متحدۀ عرب میزبانی می کند.

XS
SM
MD
LG