لینک های دسترسی

Breaking News

رقم کشته شدگان حمله در سومالیا به بیش از ۲۳۰ نفر رسید


معاون مجلس سنای پارلمان سومالیا روز یکشنبه ادعا کرد که شمار کشته شدگان بم گذاری روز شنبه در موگادیشو، پایتخت آن کشور، به بیش از ۲۳۰ نفر افزایش یافته است.

ابشر محمد احمد، معاون مجلس سنای سومالیا، به صدای امریکا گفت که در این حملۀ مرگبار، بیش از ۲۰۰ نفر دیگر به شمول یک خبرنگار صدای امریکا، زخمی شده است.

تا حال مسوولیت این حمله را هیچ گروهی بر عهده نگرفته، اما الشباب، گروه وابسته به القاعده، مسوول این حمله خوانده شده است.

محمد عبدالله فرماجو، رئیس جمهور سومالیا، سه روز ماتم را در آن کشور اعلام کرد و دستور داده است تا بیرق های آن کشور برای سه روز نیمه افراشته باشد.
رئیس جمهور سومالیا همچنین مردم کشورش را به وحدت دعوت کرده است و گفته است دهشت افگنان، برنده نخواهند شد.

مقامات صحی سومالیا گفته اند که حملۀ روز شنبه مرگبارترین حمله در تاریخ معاصر آن کشور بوده است و از مردم آن کشور خواسته اند تا برای زخمیان، خون اهدا کنند.

در همین حال، ایالات متحده و سازمان ملل متحد حمله خونین روز شنبه را در سومالیا محکوم کردند.

در حملۀ روز شنبه در سومالیا خسارات هنگفت مالی را نیز در قبال داشت
در حملۀ روز شنبه در سومالیا خسارات هنگفت مالی را نیز در قبال داشت

اکثر قربانیان را غیر نظامیان تشکیل می دهد. هدف دقیق حملۀ روز شنبه تا حال مشخص نشده است. در نزدیکی این حملۀ چندین هوتل و دفاتر حکومتی موقیعت دارد.

حملۀ روز شنبه چند ساعت پس از آن صورت گرفت که تندروان گروه الشباب، بار دیگر کنترول شهرک باریر که یک منطقۀ استراتیژیک است و در ۴۵ کیلومتری موگادیشو، پایتخت سومالیا موقیعت دارد، به دست آوردند.

حملۀ مرگبار روز شنبه دو روز پس از آن صورت گرفت که وزیر دفاع سومالیا و لوی درستیز آن کشور از سمت های شان استعفا کردند و دلیل کناره گیری شان را مسایل شخصی عنوان کردند.

XS
SM
MD
LG