لینک های دسترسی

Breaking News

حدود ۱۰۰ شهروند امریکایی هنوز هم منتظر خروج از افغانستان استند


وزارت خارجهٔ امریکا می‌گوید که بزرگترین مانع فراراه تخلیه شهروندان این کشور از افغانستان "غیرقابل پیش بینی بودن" طالبان است.

یک مقام ارشد وزارت خارجهٔ امریکا در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت: "بزرگترین محدودیت برای خروج شهروندان ما و سایرین که اجازه خروج از افغانستان را دارند، غیرقابل پیش بینی بودن طالبان است."

مقامات وزارت خارجه امریکا تخمین زده اند که هنوز هم حدود ۱۰۰ شهروند امریکایی و دارندگان کارت اقامت دایمی امریکا یا گرین کارت در افغانستان منتظر خروج از افغانستان استند.

افزون برآ ن، این مقامات می‌گویند که عدم موجودیت خدمات هوایی عادی تجارتی نیز سبب شده است تا افرادی که می‌خواهند از افغانستان خارج شوند به شکل منظم قادر به ترک آن کشور نباشند.

وزارت امور خارجهٔ ایالات متحده می‌گوید که مقامات این وزارتخانه با افراد و گروه‌هایی که خود وسیله خروج شان را فراهم می‌سازند و همچنان با مقامات طالبان برای خروج مصوون شهروندان امریکایی به گونه‌ٔ منظم در ارتباط اند.

در جریان بیش از دو هفته عملیات تخلیه از افغانستان، بیش از ۱۲۴ هزار نفر به شمول شهروندان خارجی، همکاران افغان قوای امریکایی و حکومت امریکا و افغان‌های آسیب‌پذیر به بیرون از افغانستان منتقل شدند.

وزارت خارجهٔ امریکا می گوید با وجود خروج همه نیروهای امریکایی از افغانستان در ۳۱ اگست، تاکنون ۸۵ امریکایی پس از آن توانسته اند این کشور را ترک کنند.

XS
SM
MD
LG