لینک های دسترسی

Breaking News

صفحۀ فیسبوک پسر صدراعظم اسرائیل موقتاً مسدود شد


شبکۀ اجتماعی فیسبوک صفحۀ یاییر نتنیاهو، پسر صدر اعظم اسرائیل، را پس از آن مسدود کرد که وی خواستار خروج تمام مسلمانان از اسرائیل شد.

یاییر نتنیاهو با اشاره به برخورد های اخیر میان فلسطینیان و سربازان اسرائیلی که منجر به کشته شدن پنج فلسطینی و سه اسرائیلی شد، در فیسبوک نوشت "می‌دانید که در کجا حملات وجود ندارد؟ در آیسلند و جاپان، جاییکه تصادفاً هیچ مسلمان وجود ندارد."

آقای نتنیاهوی در پست دیگر با اشاره به مناقشۀ اسرائیل و فلسطین نوشت که تنها دو گزینه برای یافتن راه حل و صلح میان دو طرف وجود دارد "تمام یهودیان اسرائیل را ترک کنند یا هم تمام مسلمانان آنجا را ترک کنند".

فیسبوک نخست پست‌های یاییر نتنیاهو را حذف کرد، اما وی تصاویر پست‌های حذف شده را در تویتر نشر کرد و شبکۀ فیسبوک را "استبداد اندیشه" توصیف کرد. اینکار سبب شد که صفحۀ فیسبوک وی برای ۲۴ ساعت مسدود شود.

خبرنگاران و فعالان فلسطینی پیش از این فیسبوک را متهم کرده بودند که به دستور حکومت‌های اسرائیل و ایالات متحده به حذف محتویات و قطع دسترسی کاربران اقدام می‌کند.

ده‌ها خبرنگار فلسطینی در مارچ سال روان در مقابل دفتر ملل متحد در شهر غزه تجمع کرده و ادعا کردند که فیسبوک حساب صدها کاربر فلسطینی را مسدود کرده است. آنان شبکۀ فیسبوک را "ناقض بزرگ آزادی بیان و اندیشه" خواندند.

XS
SM
MD
LG