لینک های دسترسی

Breaking News

یونیسف: حدود ۱۶ میلیون کودک در جنوب آسیا به حمایت نیاز دارند


مردی در شهر ممبی هند تلاش می کند از میان آب ناشی از سیلاب عبور کند.

در اثر سیلاب های اخیر در کشور های جنوب آسیا، نزدیک به ۱۶ میلیون کودک به حمایت فوری حیاتی نیاز دارند.

یونیسف، یا صندوق ملل متحد برای کودکان با بیان این مطلب می گوید که کودکان خانه ها، مکاتب و حتی دوستان و اقارب شان را از دست داده اند.

رئیس این نهاد در مناطق جنوب آسیا تاکید کرد که وضعیت می تواند به خاطر تداوم باران های مونسون، از آنچه هست بدتر شود.

یونیسف می گوید که این سیلاب ها از دو ماه به اینسو در هند، نیپال و بنگله دیش صد ها قریه را تخریب کرده و ده ها هزار نفر را مجبور به ترک منازل شان کرده است.

به گزارش یونیسف، تاکنون این سیلاب ها در آن کشور ها، جان نزدیک به ۱۳۰۰ نفر را گرفته و از اواسط ماه اگست به اینسو، ۴۵ میلیون نفر متاثر شده اند.

سازمان های امداد رسان می گویند که بیش از هشت میلیون نفر به شمول ۳ میلیون طفل در بنگله دیش، ناشی از این سیلاب ها متضرر شده اند. حدود ۷۰۰ هزار منزل قسماً تخریب یا کاملاَ از بین رفته و تقریباً ۲۳۰۰ باب مکتب، در آن کشور آسیب دیده است.

بلند رفتن سطح آب در سرک های ممبی، روال رفت و آمد شاگردان مکتب به ویژه کودکان را دشوار ساخته است.
بلند رفتن سطح آب در سرک های ممبی، روال رفت و آمد شاگردان مکتب به ویژه کودکان را دشوار ساخته است.

در نیپال، رقم آسیب دیدگان ناشی از سیلاب به ۱.۷ میلیون نفر می رسد که در آن ۳۵۳ هزار بیجاشده از منازل شان شامل می باشد. حدود ۲۰۰۰ مکتب یا تخریب یا کاملاً از بین رفته است که روند آموزش تقریباً ۲۵۵ هزار طفل را متضرر ساخته است.

در هند، چهار ایالت به خاطر تداوم باران ها و سرازیر شدن سیلاب های ویرانگر به گونۀ گسترده آسیب دیده، بیش از ۳۱ میلیون نفر ساکن آن ایالت ها به شمول نزدیک به ۱۲.۵ میلیون کودک متاثر شده اند. حدود ۸۰۵ هزار منزل یا تخریب یا کاملاً از بین رفته است.

صندوق ملل متحد برای کودکان اذعان می دارد که این تخریبات، روال آموزش تقریباً یک میلیون شاگرد را پس از آن مختل ساخته که در آن چهار ایالت هند، ۱۵ هزار ۵۰۰ باب مکتب تخریب شدند.

حکومت هند، سیلاب بیشترین خسارات و تلفات را به بار آورده است، تمرکز ویژۀ خود را روی تلاش های امداد رسانی و اقدامات پیشگیرانه و احیای سیستم هشدار دهی، مبذول داشته اند.

کارشناسان با بررسی میزان تخریبات در این کشور های جنوب آسیا می گویند که واضحاً این ویرانی ها بیانگر آمادگی های ضعیف حکومت های متذکره در برابر باران های مونسون سالانه می باشد.

XS
SM
MD
LG